poniedziałek, 22 maja 2023

List otwarty do Radnego Andrzeja Brachmańskiego w sprawie jego wypowiedzi w mediach o konieczności dalszego dotowania motoryzacji indywidualnej

Szanowny Pan Andrzej Brachmański, Radny Miasta
Szanowny Panie,. Z centrum Zielonej Góry na największe osiedle gdzie mieszkają młodzi ludzie- os. Czarkowo- skasowano wszelkie bezpośrednie linie autobusowe jadące najkrótszą trasą- powód- remont ulicy Batorego. To jest symboliczne dla podejścia do transportu zbiorowego w tym mieście (brak objazdu, brak komunikacji zastępczej jakiejkolwiek, dwie główne trasy w tamtą stronę- są w remoncie, bez komunikacji zbiorowej), a potem Pan twierdzi że trzeba marnotrawić kolejne kilkadziesiąt milionów złotych na kolejny parking wielopoziomowy, bo przecież w Pana świecie- inaczej się nie da! "Parkingi wielopoziomowe trzeba po prostu budować. Są one drogie, ale w zamian bardzo oszczędzają powierzchnię"- czy Pan kiedykolwiek w ostatnich latach w ogóle korzystał z lokalnego zbiorkomu? Komunikacja miejska też oszczędza powierzchnię, tylko że dla Pana ten rodzaj transportu jakoś w ogóle nie istnieje, nie jest alternatywa i Pan o tym nawet nie wspomni, bo wyłącza i wyklucza Pan fakty z Pana narracji.

Ja dwa czy trzy razy ostatnio szedłem pieszo z centrum miasta w stronę os. Czarkowo- dwa razy do ulicy Dekoracyjnej i raz do ul. Rzeźniczaka- bo nie było żadnej oferty transportu zbiorowego z krótkim czasem do odjazdu.
To jest odklejenie od rzeczywistości. Nie ma transportu zbiorowego w ogóle albo z tego co jest nie da się skorzystać bo to jakieś strzępki, a Pan będzie wydawał kolejne dziesiątki milionów na tego typu zbytek? Jak Pan lubi zaparkować jak najbliżej, to niech Pan łaskawie za to zapłaci, zamiast doić cudze kieszenie!
Pozdrawiam,
Adam

---------- Forwarded message ---------
Od:---
Date: pt., 19 maj 2023 o 19:01
Subject: parkingi
To: Telewizja Opera


.

Jak inwestycję u stóp Palmiarni ocenia radny Andrzej Brachmański? Zapytaliśmy o to w czwartkowej „Rozmowie na 96FM".

Parkingi wielopoziomowe trzeba po prostu budować. Są one drogie, ale w zamian bardzo oszczędzają powierzchnię. Myślę, że takich inwestycji będzie w naszym mieście przybywać. 

Tym bardziej, że takie parkingi to na świecie już standard. A parking przy Palmiarni jest niemal w sercu naszego miasta.

Ten parking jest bardzo blisko centrum naszego miasta. Przejście z niego na deptak to 10, może 15 minut spacerkiem. Tutaj chodzi przede wszystkim o zmianę przyzwyczajeń. Ja także mam tak, że lubię zaparkować jak najbliżej. 

wg Index- 96 FM--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty