poniedziałek, 12 lipca 2021

Zgłoszenie podejrzenia przestępstwa- modernizacja torowiska


Do PR 
Do Umwl
Szanowni Państwo
Zgodnie z rozmową telefoniczną z Umwl zgłaszam podejrzenie przestępstwa przez Pkp Plk SA. w taki sposób że na modernizacji linii kolejowej ze Zbąszynek do Czerwieńsk najpierw trzeba było ją zamknąć dla wymiany podkładów a następnie kolejny raz będzie ona zamknięta dla wymiany szyn. W dodatku mimo braku pewności co do wykonawcy doszło do licznych problemów ze znalezieniem i wyłonieniem wiarygodnych wykonawców a objazd tego odcinka drogą trwa już bardzo długo. To się jeszcze przedłuży. Sugeruję że PKP PLK jest niesprawnym zarządcą torowiska i sąd powinien orzec o zmianie zarządcy drogi żelaznej na tym odcinku. PKP Plk utraciłyby tą linię kolei. 

Wnoszę do Prokuratury o zbadanie marnotrawstwa środków finansowych.  Jakby nie można było tego zrobić- wymienić szyny jak i podkłady- za jednym zamachem.  Podejrzewam że jest to marnowanie środków finansowych publicznych. W dodatku już rozebrano przejścia podziemne pod torami w m. Sulechów na szkodę mieszkańców miasta którzy mogą ulec wypadkom na torach.  To jest likwidacja infrastruktury technicznej na niekorzyść mieszkańców. 

Proponuję aby odebrać linię kolei z zarządu spółki PKP PLK i przekazać w zarząd województwa lubuskiego lub innego zarządcy. 

Pozdrawiam 
Adam Fularz Redakcja www.Sulechowska.pl
Dolina Zielona 24A Zielona Góra--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty