piątek, 12 marca 2021

Wniosek do Radnych Miasta Zielona Góra w sprawie lotniska PrzylepList do Radnych Miasta oraz Dzielnicy Nowe Miasto w sprawie kursów autobusu z Przylepu na osiedle Czarkowo

Rys. Najnowsza propozycja - budowa szutrowej drogi tymczasowej dla autobusów MZK, z marca 2021 r. 


List do Radnych Miasta oraz do Radnych Dzielnicy Nowe Miasto

Temat: w sprawie kursów autobusu na os. Lotnisko w Przylepie.

Szanowni Państwo.
Informuję iż dokonałem po wizji lokalnej zmian w propozycji wyznaczenia szutrowej drogi "tylko dla autobusów komunikacji miejskiej" na trasie pętla Czarkowo- pętla Przylep  Lotnisko.
Pytanie: Czy autobusy na lotnisko przynajmniej jakieś kursy na lotnisko mogą wykonywać ulicami Strażacką i Pilotów w Przylepie? Powstałyby dwa nowe przystanki przy osiedlu mieszkaniowym jednorodzinnym.

Pytanie: pętlę przy lotnisku w Przylepie od ładowarki na pętli w Czarkowie dzieli jakieś 2 tysiące metrów w linii prostej.  Czy UMZG przystosowałoby ulicę Konwaliową i Różaną w Łężycy oraz mostek nad kanałem do kursów linii autobusowej - dojazdu na pętlę Czarkowo? W ten sposób os. Czarkowo zyskałoby więcej połączeń, a końcowy odcinek kursów linii nr 20 ulicą Skokową byłby bardziej wypełniony. 

Czy mógłby powstać przystanek ul. Konwaliowa w Łężycy? Czy MZK może kursować trasami szutrowymi? W innych miastach to nie jest problemem. Kursy można początkowo wykonywać tylko kilka razy dziennie. Z czasem, po latach, jakość tej drogi możnaby poprawić. Byłaby to droga tylko dla kursów komunikacji miejskiej bez ruchu drogowego. 

Pozdrawiam,
Adam Fularz


--
null

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty