Zielona Góra,

czwartek, 15 października 2020

Rzeczpospolita Polska: rzekomo doszło do ataku rządu jurysdykcji Rzeczpospolita Polska na tajemnicę adwokacką znanego adwokata

Zielona Góra, 15.10.2020

Pogłębiona została sytuacja braku poszanowania dla podstawowych chyba zasad państwa prawa jaką jest tajemnica adwokacka. Dzisiaj wg wykop.pl zatrzymano znanego adwokata i przy przeszukaniu jego biur rzekomo nie było wymaganych przy tej czynności przedstawicieli Izby Adwokackiej. Jeśli tak było- to złamano kark ustrojowi państwa prawa. Adwokat ten prowadził sprawy przeciwko rządowi. 
 
Prawdopodobne jest że za tym szwindlem stał ktoś chcący wglądu w dokumentację adwokacką tego adwokata i jego klientów. W efekcie końcowym okazało się że polski rząd nie przestrzega abc zasad etyki zawodowej adwokatów i prawników. 

W prasie specjalistycznej -w "Odrze"- pojawiła się informacja iż partie polityczne - jeśli dane hasło mają w swojej nazwie- to owego hasła te partie nie uszanują bo -oto one same mają się za ucieleśnienie danej cechy. Czyli- po partii politycznej mającej w nazwie obywateli- trudno oczekiwać żeby była obywatelska i tak dalej.  
Czy władza która w nazwie ma "sprawiedliwość"- uszanuje tajemnicę adwokacką? Twierdzę że nie uszanuje - bo przecież już z nazwy wynika kto w tym sporze jest sprawiedliwością. 

Dzisiaj z kolei oglądałem film w którym pokazywano sceny bombardowania.  Oto laureat nagrody Nobla w dziedzinie pokoju tak kierował swoimi rozlicznymi działaniami wojennymi że jego wojska zbombardowały innych laureatów konkursu pokojowej nagrody Nobla- "Lekarzy bez granic" pracujących w szpitalu.

Opr. Adam Fularz na podstawie wykop.pl,  baldtv oraz miesięcznika Odra


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta