Zielona Góra,

poniedziałek, 12 października 2020

Odp. Pytanie o chorobę p. Prezydenta Miasta Zielona Góra

Redakcja serwisu otrzymała list z odpowiedziami :

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Monika Zapotoczna <M.Zapotoczna na s. um.zielona-gora.pl>
Data: poniedziałek, 12 października 2020
Temat: Odp. Pytanie o chorobę p. Prezydenta Miasta Zielona Góra
Do: "adam na wieczorna.pl" <adam na wieczorna.pl>


Dzień dobry,

Prezydent Miasta Zielona Góra poinformował o swoim stanie zdrowia na prywatnym profilu na Facebooku. Link i treść postu poniżej:

https://www.facebook.com/janusz.kubicki.35/posts/2763543897225150

Kochani. Jak wiecie często piszę o tym co myślę, co czuję, co ma w sercu. Dotyczy to również koronawirusa czy jak mówią niektórzy koronaściemy. Wiele osób zarzucam mi, że nie mam prawa o tym pisać, nie mam prawda wyrażać swojego zdania, że mam powtarzać to samo co inni. Nie wiem czemu? Pisałem i dalej będę pisał o tym jak politycy potrafią ściemniać ludzi, zresztą nie tylko politycy ale i wielu innych. Część z Was próbuje mi wmówić, że kwestionuje istnienie wirusa. Nie jest ot prawdą, ja tego nigdy nie mówiłem, nigdy tego nie napisałem, kwestionuje natomiast to jak z nim walczymy. Jak z nim się obchodzimy. Jak potrafimy okłamywać i straszyć ludzi. Czy mam przypomnieć o czym pisałem? A czy były już minister zdrowia jest dla Was wiarygodny? Czy to co mówił i to co robiła było szczere i prawdziwe? Czy było tylko jedną wielką ściemą. Kazał siedzieć w domu, zakazał wychodzić do lasu, a jak przestał być ministrem to zapakował się i pojechał do Hiszpanii, z którą zamknęliśmy granicę bo tam szaleje wirus. Czy to jest wiarygodne, czy to nie jest po prostu ściemnianie ludzi? Pisałem też o byłym już kandydacie na Prezydenta Polski który zapraszał na wielotysięczne wiece, robił sobie sefli z dziesiątkami tysięcy osób. A teraz? A teraz wzywa nas do zachowania dystansu społecznego, mówi jak groźne mogą być studniówki. Pytam się kiedy on był wiarygodny? Kiedy ściemniał? Jak mówił, że wybory korespondencyjne to śmierć? Politycy wykorzystują tego wirusa, czy to się nam podoba czy nie. I przykładów na to jest wiele
Od kilku dni mamy problem w DPS. Związany jest z ogniskiem wirusa. Byłem tam, widziałem wszystko na własne oczy. Czemu to zrobiłem, czemu tam poszedłem? Bo ludzie którzy tam mieszkają, żyją potrzebowali pomocy. Trzeba było tam pójść i tak najzwyczajniej w świecie pracować, podawać im posiłki, karmić, sprzątać, roznosić jezdnie. Ktoś się zapyta ale czemu przecież jest obsługa, zatrudnieni ludzie. Niestety na miejscu okazało się, że ci którzy powinni to robić . po prostu tego nie robią, nie ma ich tam. Mogłem zwoływać konferencje prasowe, mogłem wygłaszać płomienne przemówienia. Ale dla mnie najważniejsze było i jest bezpieczeństwo tych ludzi. Nie zastanawiałem się ani sekundy, wiedziałem że muszę tam być. Poszedłem tam chodź wielu mówiło po co tam idziesz, tam jest wirus, nie bądź głupkiem. Tak jest tam wirus, ale są też ludzie który potrzebują nasze pomocy, naszej opieki, oni liczą na nas. Wiele się teraz o tym piszę, wielu jest mądrych, jak to przystało na Polskę. Wszyscy potrafią doradzać, krytykować ale tych którzy byliby odważni i poszli tam pracować jak widać nie ma. Schowali się bo każdy jest gotów za węgła, za rogu doradzać, krytykować. Przyznam się do tego iż nigdy nie sądziłem że można zostawiać starszych ludzi samych sobie. Została garstka ludzi którzy tam pracują na co dzień, za co składam im wielkie i serdeczne dzięki. Są wolontariusze i nowi pracownicy. I to oni najlepiej wiedzą jak to wygląda od środka. Co tam się dziej i w czym jest największy problem. Oni mogą Wam to opowiedzieć i wiem, że jak się wszystko unormuje to zrobią to.
Co robią w tej sytuacji politycy? Czy sądzicie, że chcą pomóc? Tak są tacy co chcą pomóc, ale są też tacy dla których to kolejny przystanek na drodze do "sławy". Naprawdę wierzycie w to, że dla części z nich ważne jest to co i kiedy dziej się z tymi ludźmi? Możecie mi nie wierzyć, możecie mi nie ufać ale powiem Wam jedno mają "gęby" pełne frazesów. Starają się zabłysnąć. Budują na tragedii starszych ludzi swoją karierę. Tylko czy im naprawdę zależy na zdrowiu tych ludzi, na ich samopoczucie, na ich życiu? Nie chce wchodzić w tą "rzekę" nie chcę być uczestnikiem medialnego przedstawienia. Nie dziś nie teraz to w tym momencie. Wiem, że najważniejsze jest jak najszybsze rozwiązanie sytuacji mieszkańców. Zrobimy to. Byłbym dumny gdyby ci którzy robią konferencję za konferencją chociaż zapytali się czy nie potrzeba jakieś pomocy, taki ludzki, najnormalniejszy gest z ich strony. Nie to im nie jest do niczego potrzebne. Oni mają swój własny świat, w którym będą ściemniać jak to o wszystko dbają, jak to wszystko ogarniają, ale robią to nie w realnym świecie tylko w tym telewizyjnym. W DPS sytuacja pogorszyła się z dnia na dzień pierwsze oznaki mieliśmy po 11 września. Nie minął miesiąc i . i jest źle. Mógłbym długo się o tym rozpisywać. Pewnie przyjdzie na to czas. Każdy jest mądry, każdy wie co robić, każdy potrafi doradzić.
Współczuje bliskim i wiem jakie targają nimi uczucia. To jest niewyobrażalne co muszą przeżywać, co jest u nich w głowach w sercach. Wiem bo czuję to. Może jestem twardy, ale tak jak każdy mam serce, mam rodziców i wiem jakie to musi być dla Was wszystkich ciężkie. Możecie mi nie wierzyć ale robimy wszystko aby Waszym najbliższym nie stało się nic złego. Czu uciekam od odpowiedzialności za to co tam się dziej? Nie i nigdy nie będę uciekać, ale dziś najważniejsze jest aby wszyscy mieszkańcy byli bezpieczni.
Dziś . dziś dla mnie też nie jest to łatwy dzień, miałem zrobiony wymaz mam wyki dodatni. Tak mam koronawirusa, zaraziłem się. Wiem, że nie jestem pierwszy i nie jestem ostatni który się przejdzie przez koronawirusa. Ale to nie oznacza, że zmieniłem swoje nastawienie do tego. Dalej uważam, że wielu ludzi będzie ściemniać nas w tym całym temacie. Koronawirusa jak grypa, jak inne wirusy był jest i będzie nie zniknie z dnia na dzień. Musimy się nauczyć z nim żyć. On będzie z nami na lata. Nie da się przed nim uciec, schować, ale nie jest to też coś co powoduje to iż powinniśmy znowu pozamykać się w domach. Trzeba żyć, trzeba się potrafić cieszyć tym co przynosi nam każdy dzień.

Pozdrawiam,

Monika Zapotoczna
Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Zielona Góra
ul. Podgórna 22, p. 106
65-424 Zielona Góra
Tel. (+48) 68 45 (..)

--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta