Zielona Góra,

poniedziałek, 19 października 2020

List do redakcji: Protesty przeciwko zamknięciu siłowni i klubów fitness

Szanowni Państwo,

klienci branży fitness we wspólnym proteście podpisują się pod petycją STOP zamknięciu obiektów sportowych! W 3 dni zebrano ponad 160 tysięcy podpisów.

Petycja jest najbardziej popularną wsród wszystkich w Polsce. Zachęcamy do podpisania i publikacji. Więcej szczegółów w załączeniu.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Komunikacji FPF

Otrzymany list:

 Warszawa, 19 października 2020 r.

Klienci branży fitness protestują! Ich petycja do rządu ma już 160 tysięcy podpisów!

Petycja została opublikowana w piątek na fali oburzenia związanego z zamknięciem klubów fitness,siłowni i pływalni. Oddolna, obywatelska inicjatywa w niecałe 3 dni zebrała ponad 160 tysięcy podpisów. Oznacza to, że co sekundę podpisywała ją kolejna osoba. 
Pomysłodawcy petycji: STOP zamknięciu obiektów sportowych! skierowanej do Premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu chcą zebrać 200 tys. podpisów i przekazać rządzącym jako wyraz sprzeciwu przeciwko podjętym decyzjom.
Branża fitness jest bardzo zdeterminowana. Pokazała to podczas sobotniego protestu na Placu Zamkowym w Warszawie. - Decyzje o zamknięciu naszej branży zostały podjęte bez żadnych konsultacji oraz na przekór licznym badaniom nad aktywnością fizyczną i rozprzestrzenianiem się wirusa. Wszelkie wytyczne sanitarne były przez nas przestrzegane, przechodziliśmy liczne kontrole bez zastrzeżeń. Mamy bardzo duże poczucie niesprawiedliwości i nie zgadzamy się z takim postępowaniem z branżą która
generuje ponad 4 mld. zł przychodu rocznie i zatrudnia ponad 150 tys. ludzi. Zgadza się z nami niż ponad 160 tys. Polaków, którzy podpisali petycję do Pana Premiera, Mateusza Morawieckiego – powiedział
Łukasz Gądek z Federacji Pracodawców Fitness.
(..)

Wydaje się, że przedstawiciele branży nie odpuszczą. Jeszcze dziś spotykają się z Wicepremierem Jarosławem Gowinem, Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii, by przekazać swoje argumenty i wypracować racjonalne dla wszystkich rozwiązania.

opr. do publikacji AF

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta