Zielona Góra,

środa, 16 września 2020

Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra 2020- program


17 WRZEŚNIA/CZWARTEK
PLAC TEATRALNY w Zielonej Górze/ scena z telebimem
16:00 – Rozpoczęcie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra 2020
16:05 – 20:10 – prezentacje konkursowe zespołów ludowych (filmy) wyświetlone na telebimie:
1. „FALEBASE RODHI FOLK DANCE AND MUSICIAN ART" (NEPAL)
2. REGIONALNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KASZUBY" Z KARTUZ (POLSKA,WOJ. POMORSKIE)
3. ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „PRUSZKOWIACY" Z PRUSZKOWA (POLSKA, WOJ. MAZOWIECKIE)
4. ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „ROZTOCZE" Z TOMASZOWA LUBELSKIEGO (POLSKA, WOJ.
LUBELSKIE)
5. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PKZ „GOŁOWIANIE" Z DĄBROWY GÓRNICZEJ (POLSKA, WOJ. ŚLĄSKIE)
6. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „PERŁA" (UKRAINA)
7. STUDENCKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ „POŁONINY" Z RZESZOWA
(POLSKA, WOJ. PODKARPACKIE)
POZA KONKURSEM prezentacja (film) zespołu ludowego:
KASZUBSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KOŚCIERZYNA" Z KOŚCIERZYNY (POLSKA,
WOJ.POMORSKIE)
17:15-20:00 Występy na scenie lubuskich zespołów ludowych- Gości Regionu (na żywo):
17:15 – ZESPÓŁ GÓRALI CZADECKICH „STANOWIANIE" ZE STANOWA
19:10 – KAPELA KOŹLARSKA „KOTKOWIACY" ZE ZBĄSZYNKA
17:00- 19:10 Animacje muzyczne i taneczne, zagadki z nagrodami dla publiczności (scena)
17:00 – FolkoVoice- animacja muzyczna prowadzona przez eksperta z Regionalnego Centrum
Animacji Kultury- śpiewanie utworów ludowych z publicznością
17:45 – FolkoDance – animacja taneczna dla publiczności prowadzona przez ekspertów z
Regionalnego Centrum Animacji Kultury (Flash mob taneczny)
18:55 – Folkowe zagadki: „Znajdź różnicę", „Poznaj region lubuski"
WARSZTATY (namiot na placu):
od 16:30 WARSZTATY z rzeźby w mydle(namiot na placu)

16:00 – 20:00 – FolkoJarmark (wystawcy- rękodzieło ludowe)

18 WRZEŚNIA/PIĄTEK
PLAC TEATRALNY w Zielonej Górze/ scena z telebimem
16:00 – Otwarcie drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra
2020

16:05 – 20:00 – prezentacje konkursowe zespołów ludowych (filmy) wyświetlone na telebimie:
8. „TIGERS OF AFRICA" (SENEGAL)
9. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI GOLENIOWEJ „INA" Z GOLENIOWA (POLSKA, WOJ.
ZACHODNIOPOMORSKIE)
10. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „LUBLIN" im. WANDY KANIOROWEJ Z LUBLINA (POLSKA, WOJ.
LUBELSKIE)
11. „WIŚLICZANIE" Z WIŚLICY (POLSKA, WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE)
12. ZESPÓŁ REGIONALNY „MYSTKOWIANIE" Z MYSTKOWA (POLSKA, WOJ. MAŁOPOLSKIE)
13. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŁANY" im. WIESŁAWA KASZUBKIEWICZA UNIWERSYTET
PRZYRODNICZY W POZNANIU (POLSKA, WOJ. WIELKOPOLSKIE)
14. „VETERANS OF TZAVTA YIZRAEL" (IZRAEL)
17:45-20:00 Występy na scenie lubuskich zespołów ludowych- Gości Regionu (na żywo):
17:45 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „KRYNICZEŃKA" Z BIAŁKOWA
19:30 – ZESPÓŁ GÓRALI BUKOWIŃSKICH „WATRA" Z BRZEŹNICY

17:30- 19:30 Animacje muzyczne i taneczne, zagadki z nagrodami dla publiczności (scena)
17:30 – FolkoVoice- animacja muzyczna prowadzona przez eksperta z Regionalnego Centrum
Animacji Kultury- śpiewanie utworów ludowych z publicznością
18:20 – FolkoDance – animacja taneczna dla publiczności prowadzona przez ekspertów z
Regionalnego Centrum Animacji Kultury (Flash mob taneczny)
19:15 – Folkowe zagadki: „Znajdź różnicę", „Poznaj region lubuski"

WARSZTATY (namiot na placu):
od 16:30 WARSZTATY zdobienie i wykonywanie wianków( namiot na placu)

16:00 – 20:00 – FolkoJarmark (wystawcy- rękodzieło ludowe)
Powyższe wydarzenia festiwalowe będą także transmitowane na żywo na YouTube i wyświetlane
na drugim telebimie znajdującym się na Osiedlu Słonecznym- Kaczy Dół w Zielonej Górze w dniach
17-19.09.2020 r. w godzinach 16:00-20:30 oraz w dniu 20.09.2020 r. w godzinach 16:00-19:00.
GŁOSOWANIE SMS
W dniach 17-20.09.2020 r. w drodze głosowania SMS przyznana zostanie nagroda publiczności.
Aby zagłosować na wybrany zespół, należy wysłać wiadomość SMS w treści podając przypisany
numer do zespołu. Numer znajduje się w kółku przy nazwie każdego zespołu. SMS należy wysłać
pod numer: +48 664 079 580 (koszt SMS według standardowych stawek operatora - nie są to
SMS-y Premium)

19 WRZEŚNIA/SOBOTA

PLAC TEATRALNY w Zielonej Górze/ scena z telebimem
16:00 – Otwarcie trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra
2020
16:05 – 20:20 – prezentacje konkursowe zespołów ludowych (filmy) wyświetlone na telebimie:
15. „ASSOCIAION CUTURELLE EL-SALAM" (ALGIERIA)
16. REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI OPOCZYŃSKIEJ „TRAMBLANKA" Z OPOCZNA
(POLSKA, WOJ. ŁODZKIE)
17. AKADEMICKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „JEDLINIOK" Z WROCŁAWIA (POLSKA, WOJ.
DOLNOŚLĄSKIE)
18. ZESPÓŁ REGIONALNY „GROJCOWIANIE" Z WIEPRZA (POLSKA, WOJ. ŚLĄSKIE)
19. MAZURSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „EŁK" Z EŁKU (POLSKA, WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE)
20. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „NYSA" IM. CZESŁAWA ORLOPA Z NYSY (POLSKA, WOJ. OPOLSKIE)
21. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „PODLASKIE KUKUŁKI" Z BIELSKA PODLASKIEGO (POLSKA, WOJ.
PODLASKIE)
22. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „LASOWIACY" IM. IGNACEGO WACHOWIAKA ZE STALOWEJ WOLI
(POLSKA, WOJ. PODKARPACKIE)
23. „ANATOLIAN FOLKLORE FOUNDATION" (TURCJA)
17:50-20:30 Występy na scenie lubuskich zespołów ludowych- Gości Regionu (na żywo):
17:50 –ZESPÓŁ ŚPIEWACZY „DĄBROWSZCZANKA" Z DĄBRÓWKI WIELKOPOLSKIEJ
19:50 – GRUPA ŚPIEWU BIAŁEGO „DREWNO" Z ZIELONEJ GÓRY
17:35- 19:50 Animacje muzyczne i taneczne, zagadki z nagrodami dla publiczności (scena)
17:35 – FolkoVoice- animacja muzyczna prowadzona przez eksperta z Regionalnego Centrum
Animacji Kultury- śpiewanie utworów ludowych z publicznością
18:20 – FolkoDance – animacja taneczna dla publiczności prowadzona przez ekspertów z
Regionalnego Centrum Animacji Kultury (Flash mob taneczny)
19:35 – Folkowe zagadki: „Znajdź różnicę", „Poznaj region lubuski"

WARSZTATY (namiot na placu):
od 16:30 WARSZTATY malowanie kamieni(namiot na placu)

16:00 – 20:00 – FolkoJarmark (wystawcy- rękodzieło ludowe)
20 WRZEŚNIA/NIEDZIELA
PLAC TEATRALNY w Zielonej Górze/ scena z telebimem
16:00 – Otwarcie czwartego dnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra
2020
16:05 – 19:00 –GALA TRADYCJI – koncert galowy Festiwalu:
16:05-18:00 Prezentacje finałowe zespołów biorących udział w Festiwalu (filmy z programem
na koncert galowy) wyświetlone na telebimie

Pomiędzy wyświetlanymi prezentacjami finałowymi zespołów zostaną ogłoszone wyniki:
- Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego „Śpiewacy w Zielonej Górze"
- Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Muzycy w Zielonej Górze"
- prezentacji konkursowych w kategorii zespół zagraniczny i zespół polski
18:00-18:45 Występ na scenie Gospodarza Festiwalu – Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im.
Ludwika Figasa
18:45- 19:00 Ogłoszenie wyników głosowania sms na nagrodę publiczności, zakończenie
Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra 2020
16:00 – 19:00 – FolkoJarmark (wystawcy- rękodzieło ludowe)

Powyższe wydarzenia festiwalowe będą także transmitowane na żywo na YouTube i wyświetlane
na drugim telebimie znajdującym się na Osiedlu Słonecznym- Kaczy Dół w Zielonej Górze w dniach
17-19.09.2020 r. w godzinach 16:00-20:30 oraz w dniu 20.09.2020 r. w godzinach 16:00-19:00.
GŁOSOWANIE SMS
W dniach 17-20.09.2020 r. w drodze głosowania SMS przyznana zostanie nagroda publiczności.
Aby zagłosować na wybrany zespół, należy wysłać wiadomość SMS w treści podając przypisany
numer do zespołu. Numer znajduje się w kółku przy nazwie każdego zespołu. SMS należy wysłać
pod numer: +48 664 079 580 (koszt SMS według standardowych stawek operatora - nie są to
SMS-y Premium)
--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra



Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta