Zielona Góra,

piątek, 14 sierpnia 2020

27.09.2020, godz. 20.30 Jazzujące Muzeum, "Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego

Zaproszenie

----------  ----------
From: Muzeum Ziemi Lubuskiej - Media <media1 na s. mzl.zgora.pl>
Date: Friday, August 14, 2020
Subject: 27.09. 2020, godz. 20.30 Jazzujące Muzeum, "Róbmy swoje" - piosenki Wojciecha Młynarskiego
To: Muzeum Ziemi Lubuskiej - Media <media1  na mzl.zgora.pl>


Muzeum Ziemi Lubuskiej uprzejmie zaprasza w czwartek, 27 sierpnia br. o godz. 20.30 na pierwszy po lockdownie koncert z cyklu Jazzujące Muzeum.

Stało się już tradycją, że w okresie letnim opuszczamy gmach Muzeum i spotykamy się z muzykami jazzowymi przed pomnikiem Klema, gdzie wśród drzew i nienachalnego gwaru deptaka można posłuchać synkopowych rytmów. Tym razem inspiracją dla zielonogórskich wykonawców będą piosenki Mistrza Młynarskiego, a jedna z nich zatytułowana "Róbmy swoje"  stała się mottem wydarzenia.

Wojciecha Młynarskiego (1941-2017)  kochaliśmy i kochać będziemy za Jego kunszt pisarski, piosenki i charakterystyczne poczucie humoru. To jeden z tych ważnych artystów, który kreował estetyczną i etyczną wrażliwość kilku pokoleń Polaków, który zawsze dawał nam nadzieję…

W koncercie wystąpią: zespół Yes4Jazz w składzie – Wojtek Pruszyński (fortepian, aranżacje), Piotr Stepek (kontrabas), Robert Chyła (saksofon),  Arek Skolik (perkusja), Lech Popławski (skrzypce) oraz wokaliści – Ania Kalinowska, Lech Popławski, Ania Przybyła, Krzysztof Machalica, Natasza Iwaniszyn, Erwin Nowak, Marcin Wiśniewski.  Przygotowanie artystyczne wokalistów – Natasza Smirnowa.

Bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości. Niech ten koncert pozostanie w naszej pamięci tylko przyjemnym wspomnieniem.

Zapraszamy, wstęp wolny.

 

Pozdrawiam,

Alicja Błażyńska
rzecznik prasowy MZL

Muzeum Ziemi Lubuskiej
al. Niepodległości 15

65-048 Zielona Góra

tel. 68 327 23 45 wew. 11

 

 

 

 
--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta