Zielona Góra,

środa, 29 lipca 2020

Odpowiedź UMWL na zapytanie nt. pomysłu budowy śluzy wodnej w Dychowie

Redakcja wystąpiła do UMWL z wnioskiem o opinię n/t budowy śluzy celem umożliwienia żeglugi kanałem lateralnym rzeki Bóbr- do Nowogrodu/ Krzystkowic. Oto stanowisko UMWL:

---------- List z UMWL ---------
Od: Marzena Toczek <m.toczek na serw. lubuskie.pl>
Date: śr., 29 lip 2020 o 12:54
Subject: Odp na zapytanie nt. pomysłu budowy śluzy wodnej w Dychowie
To: <adam na s. wieczorna.pl>


Szanowny Panie Adamie odpowiadając na Pana maila przesłanego 20 lipca na adres kancelaria.ogolna na s. lubuskie.pl ws. wyrażenia opinii nt. pomysłu budowy śluzy wodnej w Dychowie przekazuję odp. przygotowaną przez Departament Infrastruktury i Komunikacji.

Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że budowa i modernizacja kanałów wodnych nie leży w kompetencji samorządu wojewódzkiego. W tej sprawie należy zwrócić się do właściwego ministra ds. żeglugi śródlądowej, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodne lub Wojewody Lubuskiego. Jednocześnie informuję, że w 2018 r. przeprowadzono inwestycję pn. „Modernizacja kanału derywacyjnego EW Dychów", której inwestorem była spółka PGE Energia odnawialna SA. Zatem sprawy dotyczące proponowanych przez pana Adama Fularza rozwiązań, mogą również znajdować się w obszarze kompetencji Elektrowni Wodnej Dychów należącej do spółki PGE. Z poważaniem, Jarosław Flakowski Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze

Pozdrawiam,

Marzena Toczek

Kierownik Biura Prasowego

p.o. Rzecznika Prasowego Zarządu Województwa

Gabinet Zarządu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

(..)

tel. kom. 501 945 727

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego posiada certyfikat ISO 9001:2015
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta