Zielona Góra,

piątek, 31 lipca 2020

dot.: Pozew sądowy dot.: ponowne strzały i polowanie na terenie miasta Zielona Góra

Do Urząd Miasta Zielona Góra

List w sprawie pozwu przesłanego drogą elektroniczną

Dzień dobry, 
9 lipca z RDOS otrzymałem pismo o przekazaniu zarzutów do organizatora polowania tj. Urząd Miasta Zielona Góra. Ponadto nie pytali się Państwo nas mieszkańców o zdanie. Płacimy podatki za to by mieszkać w sąsiedztwie lasów i kupiliśmy parcele na osiedlu sportowo-rekreacyjnym. Nie mam wrażenia by większość moich sąsiadów była przeciwko dzikom. Poszkodowany sąsiad nie ma nawet płotu przez co zwierzęta żywią się jego plonami- mi zaś przeszkadza to że ktoś strzela do dzikich zwierząt w parku koło którego mieszkam. 
 Myśliwi nie powinni ponadto być sędziami we własnej sprawie. 
Pozdrawiam 
Adam Fularz 
Redakcja Polish News Agency


W dniu piątek, 31 lipca 2020 Maria Pięta <M.Piet na serw. um.zielona-gora.pl> napisał(a):
 
Zielona Góra, 31 lipca 2020 r.
 
Skarżący: Adam Fularz
 
W nawiązaniu do złożonego pozwu sądowego wzywam Skarżącego do wskazania kiedy złożył do Prezydenta Miasta Zielona Góra wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie polowań.
 
Wnioski o udostępnienie informacji publicznej złożone w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej składane do Prezydenta Miasta Zielona Góra są rejestrowane i rozpatrywane przez Biuro Miejskich Rzeczników.
Takiego wniosku Biuro nie otrzymało.
Pytanie zatem brzmi dlaczego Skarżący wskazuje Urząd Miasta Zielona Góra w kontekście bezczynności w udzieleniu odpowiedzi na wniosek.
 
Skargę na bezczynność Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie braku odpowiedzi na wniosek złożony w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej należy skierować do ww. Dyrekcji, a nie do Prezydenta Miasta Zielona Góra.
 
Wobec powyższego żądam wyjaśnień w trybie pilnym.
 
Maria Pięta
Kierownik
Biura Miejskich Rzeczników
 
 
 
 
 
 


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta