Zielona Góra,

poniedziałek, 8 czerwca 2020

Wezwanie przedsądowe: Sprawa dojazdu autobusem na niedzielną giełdę przy zajezdni MZK

do MZK w Zielonej Górze

Wezwanie przedsądowe

Redakcja - przy braku reqakcji na niniejsze wezwanie- wniesie do sądu o przymusową zmianę kursów autobusów, w związku z korespondencją jaka wpłynęła do redakcji ze strony MZK. Redakcja zaobserwowała udział rynkowy poniżej 1 procenta modal split share. 

Domagam się w tym wezaniu podjęcia natychmiastowych działań na rzecz poprawy dojazdu/ powotu z giełdy. Niektóre przystanki, jak ten na ul. Elektronowej, są zbyt odległe (mieści się on aż przy rondzie z ul. Batorego, ten dla wysiadających w kierunki giełdy), dojście do wejścia od ul. Dekoracyjnej to ok. 2 km marszu. Podawanie jakoby ten przystanek obsługiwał giełdę, jest nadużyciem. MZK odmówiło zmiany trasy przejazdu ze skutkiem natychmiastowym, w niedzuielne poranki. Proponuję skierowanie sprawy na drogę sądową. 

W związku z brakiem reakcji na korespondencję w sprawie- wnoszę o natychmiastowe działania zaradcze. Podane przystanki MZK - Energetyków oraz ul. Zjednoczenia- nie znajdują się w pobliżu wejścia na giełdę. Można jedynie mówić o bliskości przystanku przy ul. Zjednoczenia, skąd do wejścia jest dość blisko, ale nie są to przystanki najbliższe giełdzie. W niedzielę tylko jeden kurs ok. godziny 5 rano obsługuje położone przy giełdzie przystanki na ul. Elektronowej, Dekoracyjnej. Cała okolica stwarza zagrożenie wypadkami z uwagi na brak sprawnej komunikacji miejskiej. Redakcja wniesie do sądu o sprawdzenie kompetencji jak i stanu zdrowia zarządu MZKw związku z zaobserwowanymi nieprawidłowościami.

Z szacunkiem.
Adam Fularz
Gazeta Zielonogórska


On Mon, Jun 8, 2020 at 12:31 PM Jacek Newelski <j.newelski na s. mzk.zgora.pl> wrote:

Dzień dobry

 

Odpowiadając na Pana kolejną wiadomość informuję, że w nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 1 czerwca koordynacja odjazdów z rejonów giełdy przy ulicy Zjednoczenia została poprawiona. Do końca maja z przystanku Energetyków autobusy linii nr 9 odjeżdżały 10 minut po każdej godzinie, natomiast autobusy linii nr 20 z przystanku Chemiczna odjeżdżały 16 minut po każdej godzinie. Obecnie odjazdy realizowane są: z przystanku Energetyków 42 minuty po każdej godzinie (linia nr 9), natomiast z ulicy Zjednoczenia 12 minut po każdej godzinie (linia nr 20) czyli ze wspólną częstotliwością wynoszącą 30 minut.

Dziękujemy za propozycję dotyczącą linii nr 10. Rozważymy ją ponownie podczas planowania kolejnych zmian w rozkładach jazdy autobusów.

 

Pozdrawiam,

Jacek Newelski

_______________________________________

Kierownik Sekcji Rozkładów Jazdy i Marketingu

MZK Zielona Góra

(...)

 

Dbaj o środowisko - Zanim wydrukujesz dokument lub e mail, zastanów się, czy naprawdę musisz to zrobić.

 

From: Adam Fularz [mailto
Sent: Monday, June 1, 2020 8:01 AM
To: j.newelski na serw. mzk.zgora.pl
Subject: Sprawa dojazdu autobusem na giełdę przy zajezdni MZK

 

Do MZK

Dziękuję za odpowiedź. 

Dodam że wczoraj pasażerowie na przystanku na Zjednoczenia szukali autobusu po giełdzie, po godz.12.25, ale nie było żadnego. Poszliśmy grupą osób na ul. Energetyków. Tam ktoś nie zrozumial kiedy jest  1 czerwca i znów czekaliśmy aż się okazało że nic nie kursuje.  Część osób pojechała taksi. Inne poszły pieszo. Zrobiłem tej sytuacji zdjęcie. Myślę że niedzielny rozkład jazdy powoduje takie reakcje podróżnych. I tak obecny udział MZK w rynku szacuję na 1 do 2 % pasazerokm na terenie miasta. 

 

Jedyny autobus w tym czasie w moją stronę kończył bieg na os. Zdrojowym. Bodajże linia nr 10. Czy nie można zmienić jej końcówki na ulicę Towarową po drugiej stronie centrum przesiadkowego? Jest to niewiele dalej. Przy Zastalu autobusy mogą zawracać. Jest tam sporo miejsca. Jest tu podziemne dojście do peronów dworca kolejowego. Mogę wskazać dogodne miejsce na pętlę przy ul. Towarowej.

 

 

Pozdrawiam

W dniu poniedziałek, 1 czerwca 2020 Jacek Newelski <j.newelski na s. mzk.zgora.pl> napisał(a):

Witam

 

Odpowiadając na Pana wiadomość informuję, że autobus którym Pan jechał był opóźniony półtorej minuty. Szybsza jazda na tej trasie niewiele zmieni, ponieważ autobus co kilkaset metrów jest hamowany przez sygnalizację świetlną.

 

Czasy przejazdów budowane są w oparciu  o nasze doświadczenia za kierownicą, a także dane z raportów punktualności.  W nowym rozkładzie jazdy także zostały zmodyfikowane

 

Pozdrawiam,

Jacek Newelski

_______________________________________

Kierownik Sekcji Rozkładów Jazdy i Marketingu

MZK Zielona Góra

Tel. (+48 68(..)

Dbaj o środowisko - Zanim wydrukujesz dokument lub e mail, zastanów się, czy naprawdę musisz to zrobić.

 

From: Adam Fularz [mailto:adam na s. wieczorna.pl]
Sent: Saturday, May 30, 2020 10:58 AM
To: Jacek Newelski
Subject: pytanie

 

Dzień dobry.  Jadę teraz linią nr 30 i autobusy jeżdzą wg mnie dość powoli mimo braku korków.  Myślę że rozkład możnaby nieco jeszcze dopracowac. Warunki ruchu chyba się zmieniły. 

Pozdrawiam--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.plBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta