Zielona Góra,

czwartek, 25 czerwca 2020

do Radnych Miasta: pytanie o zwierzęta parkowe
List do Radnych via UMZG

Szanowni Państwo,  
 przy przebudowie Doliny Gęśnika zniszczono legowiska saren zaledwie 10 metrów od 4-jezdniowej ul. Sulechowskiej. Te zwierzęta później błąkały się przy wagmostawie. UM w prasie lokalnej twierdzi np. że dziki stwarzają zagrożenia. One jednakże raczej wykradają żywność ze śmietników a mieszkają w miastach z powodu dostępu do wody. Wczoraj rano dziki były na Wagmostawie ze 3 metry ode mnie. Z dzisiejszej rozmowy z leśnikiem na konferencji prasowej w Zaborze wnoszę że dzik może najwyżej kogoś poturbować. Myślę jednak że dziki w mieście raczej żebrzą o żywność jak na promenadzie w m. Międzyzdroje czy w Świnoujściu gdzie turyści głaskają małe warchlaki a samica się chyba oswoiła bo nie bała się o los młodych. 
Proponuję aby rozstano się z polityką przesiedlania czy odstrzału dzików i lisów w mieście. 
Proponuję aby nie sadzono cebulek tulipanów nad Wagmostawem bo te dziki już je zjadły ze dwa lata temu i pamiętam dziury nad stawem.  Proponuję jakieś inne kwiaty. Nad Geśnikiem nasadzono kilkaset tulipanów co chyba nie ostanie się zbyt długo.  

Pozdrawiam
Adam Fularz 
Redakcja zielonogorska.pl

On Tuesday, June 9, 2020, Maria Pięta <M.Pieta na serw um.zielona-gora.pl> wrote:
Pan
Adam Fularz
 
W sprawie pytania z dnia 1 czerwca 2020 r. jestem zdania, że dzikie zwierzęta same wybierają swoje siedliska i decydują czy dany park lub las odpowiada ich wymaganiom. W naszym województwie są jeziora i tam łabędzie mogą swobodnie żyć. Dzikie kaczki pływają na stawie w Ochli.
Propozycję hodowli ptaków parkowych ( zwierząt parkowych ) w formie wolnego wybiegu proszę kierować np. do prowadzących ogród botaniczny.
Pozdrawiam
Maria Pięta

 

 

 

 

 --


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta