Zielona Góra,

niedziela, 10 maja 2020

Wniosek do MZK w sprawie kursowania autobusów ulicą Anny Jagiellonki


Do MZK
Szanowni Państwo, 
Proponuę aby MZK w Zielonej Górze zmienił strategię obsługi komunikacyjnej osiedli przy ul. Batorego, i wprowadził gęstszą sieć przystanków. 

Proponuję niewielką zmianę trasy linii nr 26. Kursowałaby ona ulicą Elektronową i w jej połowie skręcała w ulicę Anny Jagiellonki i Zamoyskiego. Jest tam co prawda ostry zakręt na skrzyżowaniu tych dwóch ulic. Czy można w jakiś sposób rozwiązać tą sytuację, np. budując przystanek z zatoką na rogu tej ulicy? Wówczas mogłyby powstać trzy przystanki:
przy skrzyżowaniu z ul. Batorego,
przy ul. Jagiellonki/ róg Zamoyskiego
przy ul. Jagiellonki/ róg Elektronowej 

Trasa linii nr 26 wydłuży się nieznacznie. Problemem jest ostry zakręt na tej trasie. Czy MZK wykaże wolę działania w tej sprawie i chociaż próbnie zaproponuje połączenia? Czy skontaktuje się z UM w sprawie rozwiązania problemu tego zakrętu?

Poprzednie, już nieaktualne pisma w sprawie

Petycja do MZK o kursy autobusów przez ul. Zamojskiego.

 Wnoszę petycję o przedłużenie kursowania autobusów które kursują z osiedla Dolina Zielona na pętlę do ul. Batorego, w innym kierunku, mianowicie ul. Batorego i Zamojskiego a następnie Elektronową i Dekoracyjną, lub Energetgyków, do zajezdni MZK. Jest to np. linia nr 30 czy linia nr 5, o ile pamiętam.

Kursy autobusów przez ul. Zamojskiego są istotne bo powstało tam duze osiedle i nie sposób tam mieszkać bez samochodu. Kursy autobusów powinny także kursować z ul. Zamojskiego na wprost przez skrzyżowanie z ul. Batorego - do ul. Zdrojowej.

Wnoszę o takie wyznaczenie kursów, by autobusy kursowały tą trasą co 30-40 minut. Obecnie nie można dojechać z os. Dolina Zielona do tej części miasta, bowiem w dzielnicy za torami kolei MZK w ogóle nie zapewnia kursów pomiędzy osiedlami i częściami tego fragmentu miasta.

Pozdrawiam,

Adam Fularz

Dolina Zielona 24a,

65-154 Ziel. Góra


Poprzednia krespondencja i spór w sprawie tego zakrętu Jagiellonki róg Zamyskiego

.       Podawanie fałszywych danych dotyczących ulicy Zamoyskiego

 

Odpowiedź: Podtrzymuje opinię, że ulica Zamoyskiego jest to droga prowadząca przez środek osiedla, kręta, z progami zwalniającymi. Oczywiście autobus jest w stanie przez nie przejechać, musi jednak zwolnić do 3 km/h. Następnie ponownie się rozpędzić i znów hamować, ponieważ progi na tej ulicy znajdują się w odległości 43 metrów i to przy samym bloku. Będzie to wiązało się z dodatkowym hałasem  (bloki położone są zaledwie 7 metrów od ulicy). Problematyczny jest też wjazd od strony ulicy Batorego czy skręt w ulicę Anny Jagiellonki.

Przede wszystkim jednak proszę wziąć pod uwagę, że mieszkańcy nie życzą sobie autobusów pod oknami, natomiast trasa  linii 19 czy 23 wydłuży się  minimum o 6 minut. Czy będzie ta zmiana odpowiadać pasażerom? Poza tym wydłużanie tras bez wprowadzenia dodatkowego pojazdu pogorszy obecną częstotliwość kursów.

 

Nie sądzę, by moje argumenty były fałszywe. Popełniłem natomiast błąd w nazwie ulicy . Nie jest to ulica Zamojskiego tylko Zamoyskiego.

 

2.       Kursy zjazdowe przez ulicę Elektronową

 

Odpowiedź: Niektóre kursy zjazdowe są właśnie realizowane przez ulicę Elektronową znajdującą się w bliskim sąsiedztwie ulicy Zamoyskiego oznaczone jako linia 12 do przystanku Chemiczna.

 

3.       Brak komunikacji na Zamoyskiego i Rzeźniczaka

 

Odpowiedź: Promień dojścia z ulicy Zamoyskiego do przystanków Rzeźniczaka i Elektronowa wynosi do 300 metrów. Podobnie z ulicy Rzeźniczaka można wybrać przystanki Rzeźniczaka czy Mechaników do których ze środka ulicy jest po 300 metrów. Z przystanku Mechaników od 4 kwietnia zwiększy się ilość kursów linii nr 5, które wspólnie z autobusami linii 30 będą kursowały NA PRZEMIAN CO 15 MINUT.

Nie można Zielonej Góry porównywać z Berlinem, który dysponuje zupełnie innymi pieniędzmi na transport publiczny.

 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta