Zielona Góra,

środa, 6 maja 2020

Unclear date of presidential elections in Poland. The organiser does not know, when the elections will take place.

Nieznana data wyborów prezyddenckich. Dział prawny PKW nie zna daty wyborów. Wynik głosowania w parlamencie jest jezcze nieznany.

Władze kraju próbują rzekomo ogłosić wybory na stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Według informacji działu prawnego Państwowej Komisji Wyborczej, termin wyborów jest jeszcze w ogóle nie ustalony. Jak informował przedstawiciel działu prawnego Państwowej Komisji Wyborczej, w tej chwili nie wiadomo, czy wybory odbędą się:

10 maja, 
17 maja czy 
24 maja. 

Wg informacji działu prawnego PKW, w chwili obecnej nawet nie jest jasne wg jakiej ordynacji odbędą się wybory, i czy będą miały charakter korespondencyjny.

W rozmowie z przedstawicielem działu prawngo PKW redakcja poinformowała ów dział prawny PKW o hierarchii prepisów prawa- z czym członkowie PKW wydawali się mieć wyrażne problemy. Redakcja ostrzegła członków PKW przed próbą złamania prawa, tj. informowała o przepisie wyższego rzędu dot.  terminu zmianu ordynacji wyborczej.

Osobiście przestrzegałem członków PKW przed zamiarem łamania przepisów prawa wyższego rzędu. Wydaje się że przedstawiciele PKW nosili się  z zamiarem podjęcia czynności pozaprawnych. Prawo wyższego rzędu stanowi o terminie zmiany ordynacji wyborczej. 

Planowano początkowo że odbędą się one 10 maja, oraz, jeżeli będzie to konieczne nastąpi druga tura 24 maja. Na 10 kandydatów jeden z nich jest płci pięknej. Czterech posiada wykształcenie średnie, pozostałych sześciu z dziesięciu posiada wykształcenie wyższe. Na liście kandydatów znajduje się również obecny prezydent Andrzej Duda.
--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta