Zielona Góra,

wtorek, 26 maja 2020

Skarga na pozaprawną działalność władz miasta Zielona Góra

Do UW

Skarga na pozaprawną działalność władz miasta Zielona Góra

Szanowni Państwo, 
w Zielonej Górze trwa budowa kolejnych parkingów piętrowych z pieniędzy podatników. Na ulicy Boh. Westerplatte taka inwestycja ze środków publicznych w parking piętrowy zakończyła się porażką. Okolica upadła a dawne centrum miasta to w większości przypadków opuszczone lokale użytkowe na sprzedaż lub wynajem. Większość z powierzchni handlowej jest opuszczona co sprawdzałem wczoraj. Z uwagi na brak właściwej polityki transportowej dawne centrum miasta wokół przystanku o nazwie "centrum" to tereny upadłe gospodarczo. 

Wzywam do unieważnienia uchwał Rady Miasta o dotowaniu motoryzacji indywidualnej ze środków publicznych poprzez budowę kolejnych parkingów. Te decyzje tylko pogłębiają kryzys. 

Do tego dochodzi jeszcze kwestia działania poza prawnego. 

W moim mieście jedyne nowe inwestycje publiczne w mojej okolicy to budowa parkingów z pieniędzy także tych bez samochodu- poprzez likwidację placów zabaw i terenów zielonych. Ekonomiści tymczasem domagają się by to sektor prywatny dostarczał miejsc parkingowych. Inaczej jest to dotowanie tej formy transportu drogowego. 

Dzieje się to w sposób pozaprawny. Zgłosiłem kradzież terenów zielonych w okolicach do sądu i do prokuratury ale nie podjęto decyzji o nakazie rozbiórki nielegalnych inwestycji władz miasta (w sprzeczności z planami, bez żadnej informacji dla okolicznych mieszkańców). Posiedzenie sądu wyznaczono w odległej przyszłości. 

Czy Wojewoda może nakazać rozbiórki nielegalnych budowli na terenach w planach zagospodarowania przestrzennego oznaczonych jako tereny zielone?  Do wydatków finansowych także doszło w sposób pozaprawny. 

Nie było nawet uchwały Rady Miasta o likwidacji placów zabaw czy terenów zielonych pod parkingi ani uchwały o wydatkach na ten cel. Była to decyzja 3 radnych miejskich która miała pozaprawny charakter. Likwidacja terenów zielonych czy placów publicznych pogorszyła jakość życia na slamsowiskach takich jak osiedle MCS. Do sądu złożyłem szereg skarg w tej sprawie. 

Pozdrawiam--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta