Zielona Góra,

niedziela, 10 maja 2020

Propozycja powrotu kursów autobusów do pętli przy hotelu "Leśny" na ul. Sulechowskiej przy os. Urszuli

Propozycja powrotu kursów autobusów do pętli przy hotelu "Leśny" na ul. Sulechowskiej przy os. Urszuli

Szanowni Państwo,
MZK zmusza mieszkańców do przesiadki na samochody. Przy ul. Urszuli i Amelii powstało nowe osiedle, a MZK tam nie dojeżdża. Wnoszę o 4 kursy dziennie w godzinach szczytu, na próbę. Oto co mi Państwo odpisali:

Odpowiadając na Pana petycje zgłoszone drogą elektroniczną dotyczące:

1.  objęcia obsługą ulicę Urszuli tworząc pętlę uliczną do CRS,

- nie otrzymałem odpowiedzi. Proponowałem zmianę trasy, i kursy ulicą Urszuli, przynajmniej w jedną stronę, tworząc pętlę uliczną obsługującą oprzyu okazji hotel "Leśny". 

Autobusy mogłyby np. kursować ulicą Urszuli tylko w jedną stronę, wyjeżdżając z ul. Urszuli w Ul. Sulechowską. Możliwe są różne rozwiązania. 

Prosiłem wówczas o:


do MZK Ziel. Góra


Petycja o zmianę trasy autobusu linii 44

Obecna trasa autobusu linii 44 omija największe (choć i tak niespecjalnie wielkie) generatory ruchu w okolicy hotelu Leśnego. Jest to hala MOSiR przy ul. Urszuli, która jest celem wielu podróży, oraz osiedla przy ul. Amelii, Podbipięty i na końcu ul. Zagłoby. Spory ruch generuje także zespół kortów tenisowych oraz centrum med. 'Olimp" i możnaby rozważyć przystanek "WKU" przy tym miejscu.

Gdyby autobus MZK linii 44 pokonał ok. 80 metrów szutrową drogą w ramach pętli ulicznej, możnaby objąć tą część miasta minimalną ofertą kom. miejskiej. Wnoszę o dokonanie takiej zmiany w trasie linii 44 choćby na okres próbny.

Wnoszę petycję o zmianę trasy autobusu linii 44 w sposób następujący:
od ul. Sulechowskiej - skręt we wjazd na stadion sportowy MOSiR- i powstałby przystanek zaraz na samym rogu, ok., 50 metrów od obecnego przystanku o nazwie Strumykowa, później przebieg trasy drogą bez nazwy przy markecie Dino i Domino Piza celem wjazdu na ul. Urszuli, proponowany kolejny przystanek WKU, a kilkaset metrów dalej kolejny-proponowana nazwa: hala akrobatyczna- następnie wjazd na szutrowy łącznik (ok. 70-100 metrów) do hotelu Polan, proponowany jest tutaj przystanek bezpośrednio przy ul. Amelii i parku z dębami (jak najbliżej ul. Zagłoby), i wjazd na przystanek Sulechowska CRS, potem Centrum Sport.- Rekreacyjne i powrót do ul. Sulechowska, tworząc pętlę uliczną celem obsługi osiedla przy ul. Urszuli i przybliżając się do osiedla przy ul. Podbipięty i na końcu ul. Zagłoby.

--

___

Pozdrawiam
Adam Fularz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta