Zielona Góra,

niedziela, 10 maja 2020

Propozycja obsługi os. Cegielnia i ul. Zachodniej

do MZK

Szanowni Państwo, 
Sądzę że z uwagi na sytuację MZK powinien świadczyć usługi bardziej w stylu krajów Europy Zachodniej i zajeżdżać na mniejsze osiedla. Pozwoli to pozyskać nowych pasażerów. MZK powinien się "przybliżyć" do ludności zajeżdżając do wewnątrz osiedli, W ten sposób uzupełni się ubytek podróżnych, 

Proponuję przedłużenie kilku kursów dziennie linii nr 21 z ul Wyczółkowskiego- pętla- przez os. Cegielnia, ul. Łużycką i ul. Zachodnią, ul. Wyszyńskiego jako ważny generator podróży, do pętli  przy ulicy Zawadzkiego - Zośki. 

Pozdrawiam,
Adam Fularz

Korespondencja w sprawie:

Poniżej odpowiedzi na kolejne pytania p. Adama Fularza:

  

- dlaczego brak jest komunikacji autobusowej ulicami: -Zachodnią, Francuską?

 

Rownoległe ciągi ulic: Wyszyńskiego, Dąbrówki, są dość popularnymi ciągami komunikacji miejskiej. (...)

 

 

Ad. 1.

 

Odnosząc się do pytania dotyczącego obsługi ulicZachodniej i Francuskiej uprzejmie wyjaśniam, że ulicą Zachodnią do końca 2008 roku kursowały autobusy linii nr „16". Z uwagi na bardzo niewielkie obciążenie tej linii potwierdzone dokładnymi badaniami ilości przewożonych pasażerów wiosną 2008 roku linia „16" została zlikwidowana z dniem 31.12.2008 roku.

Od stycznia 2009 roku obsługę ulicy Zachodniej przejęły autobusy linii nr „10". Niestety w dalszym ciągu obserwowaliśmy, że autobusy tej linii na odcinku od ulicy Wyszyńskiego (przystanek „Węgierska") przez Zachodnią do ulicy Zawadzkiego „Zośki" jeżdżą bardzo słabo wykorzystane. W związku z powyższym przeprowadziliśmy na początku czerwca 2013 roku dokładne badanie ilości pasażerów tej linii zwracając szczególną uwagę na przystanki przy ulicy Zachodniej.  Średnio jednym kursem z przystanków przy tej ulicy  korzystało poniżej dwóch osób. W związku z powyższym trasa autobusu linii nr „10" została zmieniona i autobusy tej linii zostały skierowane do obsługi ulicy Batorego (Osiedle Zastalowskie). Dzięki tej zmianie autobusy linii „10" zapewniają bezpośrednie połączenie ulicy Batorego z Osiedlem Zacisze.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta