Zielona Góra,

niedziela, 10 maja 2020

Propozycja do MZK Zielona Góra w związku ze zmniejszeniem liczby kursów

do MZK Zielona Góra

Szanowni Państwo, 
Wydaje mi się że sobotnie rozkłady jazdy to za mało dla osiedli wzdłuż Trasy Północnej. Proponuję drobną zmianę, możliwe że prostą w realizacji i nieskomplikowaną. 

Czy w ramach obowiązujących rozkładów jazdy nie udałoby się "wcisnąć" trasy objazdowej przez osiedle Mechaników? Wystarczy, aby trasa ta była obsługiwana jako "objazd", tylko w jedynym kierunku: w stronę centrum miasta. Już tyko ta jedna zmiana dobrze skomunikuje to osiedle. 

Proponowana trasa- od Ronda Rady Europy - Trasa Północna- Rzeźniczaka wzdłuż Mechaników- Rzeżniczaka- Batorego i dalej do centrum.

Dodanoby przystanki- co najmniej dwa, najlepiej 3, na ul. Rzeźniczaka. Np. przy ul. Spawaczy, przy centrum handlowym "Galeria Źródlana", Rzeźniczaka róg Batorego, Rzeźniczaka przy numerze 39 b.

Obecnie w moim odczuciu osiedle jest słabo skomunikowane z centrum. Nowa trasa "objazdowa" mogłaby służyć tylko w jednym kierunku - z północy do centrum miasta-  dla linii:

9 » JĘDRZYCHÓW
10 » WROCŁAWSKA
19 » OS.ŚLĄSKIE
23 » WYSPIAŃSKIEGO
N2 » OS.ŚLĄSKIE

Linie te jadąc trasą objazdową być może zmieściłyby się w rozkładzie sprzed pandemii ale też dobrze skomunikowałaby to osiedle z centrum miasta w okresie kursowania wg sobiotniego rozkadu jazdy w okresie pandemii. Być może taka zmiana w przysłości wykreuje popyt na podobą stałą linię komunikacyjną w takiej relacji. 

Na tej trasie istnieją jakieś zatoczki przy galerii Zródlana etc. Inne przystanki nie muszą mieć zatok.

Pozdrawiam,
Adam Fularz
załącznik:
grafika na podst. openstreetmap.org

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta