Zielona Góra,

niedziela, 10 maja 2020

List do MZK w spawie kursów na os. Szwajcarskie

Do MZK w Zielonej Górze

Szanowni Państwo, 
W związku ze spowolnieniem gospodarczym wnoszę o rozważenie zmiany strategii działania spółki MZK. Proponuję "przybliżyć się do pasażerów" i oferować sobotni rozkład jazdy, ale uzupełniony o "wjazdy na osiedla". MZK równoważyłoby wpływy gęstszą siatką przystanków i uzupełniłoby odpływ pasażerów i spadek wpływów biletowych- ofertą gęstszej sieci przystanków na przykład na odciętych dotychczas osiedlach. 

Obecnie MZK w moim odczuciu jest zbyt daleko od pasażerów. Podam przykład mojego osiedla. Z os. Szwajcarskie trzeba iść bardzo długo na autobus. Mimo tego już dekad jak słyszę narzekania. Jako mieszkaniec tego osiedla, chciałem zaproponować kursy moją ulicą, MZK nic do tej pory w sprawie skomunikowania os. Szwajcarskie nie zdecydowało, przynajmniej ja o tym nie słyszałem.  Proponuję rodzaj rozwiązania połowicznego, tymczasowego.

Proszę o uprzejme rozważenie następujących propozycji:

od wiaduktu i ulicy Sulechowskiej kursy ulicą Towarową, z przystankiem na rogu ul. Towarowej i Sulechowskiej, ulicą Dolina Zielona z przystankami na wysokości Warsztatów Samochowowych Szkolnych i na wysokości dębu przy garażach.

Proponowana pętla to rozjazd ulicy Dolina Zielona i Zagłoby, niestety na końcu jest bardziej ostry łuk. Być może pętla ta wymaga przebudowy, lekkiego dostosowana, a na pewno usunięcia zapory. 

Obecna "pętla" na samym końcu ulicy Dolina Zielona jest to trójkąt z ostrym wierzchołkiem. Jest on utwardzony ażurowymi płytami . Być może już bez przebudowy nadaje się na tymczasową pętlę. Początkowo proponuję kursy tylko w szczycie, 5-6 kursów dziennie, w dni robocze. 

Wymagane prace:
Tymczasowe dostosowanie "pętli", zastawionej w tej chwili tablicą, barierą blokady przejazdu. Obiekt ten tymczasowo dostosowanoby jako pętlę autobusową, bo docelowo autobusy wg mnie powinny dojeżdżać na os. Kmicica. 

Fot. Miejsce pod dębem na przystanek
Pętla zastawiona barierą
Bariera zastawia pętlę
Wyjazd z pętli
Pętla na rogu Zagłoby/ Dolina Zielona
Fot. Adam Fularz

Z wyrazami szacunku,
Adam Fularz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta