Zielona Góra,

wtorek, 28 kwietnia 2020

Janusz Kubicki i jego ekipa odmawia naprawy uskoków na skateparku pozostałych po remoncie i wadliwych ramp

Czy ekipa Janusza Kubickiego nie jest już zainteresowana utrzymaniem władzy?
Redakcja serwisu otrzymała list z odpowiedziami na pytania dotyczące skateparku.  Jak wynika z odpowiedzi - Urząd Miasta kierowany przez p. Janusza Kubickiego nie jest zainteresowany tematem i odmawia naprawy uskoku. Otrzymaliśmy informację że UM odmawia napraw bieżących skateparku. Być może nadeszła ta chwila gdy okazuje się że władze miasta w Zielonej Górze nie są zainteresowane wykonywaniem zadań typowych dla tego typu struktur i owe władze należy już wymienić. 
Dołączam zdjęcia skateparku z dzisiaj rano. 

Opr. Adam Fularz

Odpowiada UM Zielona Góra

W dniu wtorek, 28 kwietnia 2020 Maria Pięta <M.Pieta na serw. um.zielona-gora.pl> napisał(a):
 
W związku z kolejnym zapytaniem przypominam, że udzielono odpowiedzi 12 marca 2020 r. Nie planujemy dodatkowych inwestycji w najbliższym terminie.
Maria Pieta
 
 
Zielona Góra, 12 marca 2020 r.
 
Pan
Adam Fularz

Odpowiadajac na zapytanie z dnia 6 marca 2020 r. informuję, iż przedmiotem inwestycji była wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię betonową z wyłączeniem nawierzchni pod przeszkodami.

Przewidziano demontaż płyt stalowych, najazdowych od przeszkód, frezowanie nawierzchni asfaltowej oraz ułożenie nawierzchni betonowej z uwzględnieniem odtworzenia istniejących wysokości i spadków nawierzchni, następnie ponowny montaż płyt najazdowych.Zadanie dotyczyło zatem poprawy jakości nawierzchni skate parku.

W zakresie prac, przewidziano wyłącznie uzupełnienie braków w płytach stalowych, najazdowych.

 

Brak zatem ingerencji w przeszkody i nawierzchnię pod nimi, podyktowany był faktem złego stanu jakościowego (m.in. przesunięcia względem siebie poszczególnych elementów modułowych figur). Ingerencja w poprawę ustawienia przeszkód wiązałaby się z możliwością trwałego uszkodzenia ich, co znacząco generowałoby wartość realizacji inwestycji.

Maria Pięta

 

 

 ----- Original Message -----

Sent: Tuesday, April 28, 2020 9:41 AM
Subject: Pytanie redakcji do UM o skatepark- uskoki pozostałe po remoncie i wadliwy box przy zagrodzie świni

do UM

dotyczy: Skatepark w PARKU TYSIĄCLECIA

Szanowni Państwo,
Element skateparku od strony "zagrody egzotycznej czarnoskórej świni bodajże o imieniu Jolanta" przy kórniku- czyli mały element typu funbox (?) złożony z dwóch segmentów, na północny zachód od halfpajpu, ma skrzywiony najazd. Już to zgłaszałem. Niemalże nikt z tego elementu nie korzysta, a gdy próbuję skorzystać, to mnie lekko przekręca, wywraca. Zgłaszałem już że blachy najazdowe są krzywe, ale teraz dokładniej obejrzałem ten element. On moim zdaniem nie pasuje w tej lokalizacji, powinien stanąć IMHO- poza posadzką z betonu, obniżony względem posadzki o kilka cm, tak aby dało się na niego najechać bez stromego podjazdu- pokonywania progu. 

Teraz mam podejrzenie że ten element źle ustawiono- czy on nie powinien stanąć z brzegu, poza betonem, inaczej ustawiony? Moim zdaniem jest on posadowiony zbyt wysoko, dlatego te blachy najazdowe nie pasują. Czy można sprawdzić projekt i dokumentację wykonawcy? Z chęcią skonsultowałbym te dokumenty. 

Ogólne uwagi
W tutejszych skateparkach osoby skaczą różne triki, np. Piotrek Combrzyński skoczył w tym mieście podwójne salto na rolkach. Skatepark w Parku Tysiąclecia może spowodować czyjąś śmierć gdy ktoś się potknie przy salcie. We Wrocławiu słyszałem że jedna osoba zmarła na wadliwej przeszkodzie.

Moim zdaniem z miasta zupełnie ostatnio wyjechało na stałe bardzo wiele młodszych osób i niemal nikt już nie zwraca uwagi na stan skateparku. Elementy halfpajpu mają szpary i trzeba omijać dziury jak się jeździ po przeszkodach. Narożne elementy segmentowe się porozsuwały i są szpary lub uskoki - od strony budki z lodami, albo od strony kórnika. Nie są one duże, po 1-2 cm uskoku, ale jeszcze niedawno ich nie było. Jest to coś nowego po tym remoncie.

 


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta