Zielona Góra,

poniedziałek, 30 marca 2020

Petycja do radnych woj. lubuskiego o snowpark


Od: Adam Fularz <Adam.Fularz@wieczorna.pl>

Petycja do Radnych Sejmiku woj. lubuskiego

Szanowni Państwo, Dzisiaj spadł śnieg. Z województwa lubuskiego młodzi ludzie muszą wyjechać by skorzystać ze stoku mimo że do plus 5 stopni Celsjusza można łatwo produkować sztuczny śnieg. .
Może władze województwa powinny zobligować WOSiR w Drzonkowie do wybudowania snowparku? To niewielka inwestycja która da młodym ludziom z Zielonej Góry szansę na realizację ich sportowych marzeń. Obecnie młodzi ludzie muszą emigrować z województwa lubuskiego do innych miast by skorzystać choćby ze snowparku. Do snowparku nie trzeba dużo śniegu, wystarczy prosta maszyna do produkcji śniegu.

z prasy


Tego jeszcze w żadnym polskim mieście nie było! Obok budynku Royal Wilanów, na ulicy Klimczaka 1 w Warszawie, przy drodze z Wilanowa do Konstancina, zostanie otwarty sezonowy Snowpark, który zapewni znakomitą zimową zabawę dzieciom, młodzieży i dorosłym. 21 stycznia nastąpi oficjalna inauguracja.

Olbrzymia konstrukcja (20 m x 20 m x 5 m) będzie imitować górski stok przez niemal dwa miesiące. Profesjonalnie przygotowana nawierzchnia pokryta igielitem i dodatkowo sztucznie naśnieżana będzie do dyspozycji miłośników freestyle'u (ewolucje na przeszkodach) niezależnie od warunków pogodowych. Ustawione na konstrukcji przeszkody o różnym stopniu trudności takie jak box, raile czy rura będzie można pokonywać na nartach, deskach snowboardowych czy snowskate (śnieżna deskorolka). Dla najmłodszych adeptów śnieżnych ewolucji powstanie też obok na płaskim już terenie Snowpark dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły nauczyć się podstaw freestyle'u.
Snowpark stanie obok budynku Royal Wilanów, przy drodze z Wilanowa do Konstancina
Snowpark stanie obok budynku Royal Wilanów, przy drodze z Wilanowa do KonstancinaMateriały prasowe
Oba oświetlone i nagłośnione obiekty będą otwarte codziennie od godz. 12 do godz. 21. Wejście bezpłatne. Plan działalności Royal Snowparku przy Royal Wilanów przewiduje regularne treningi freestyle'u zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych, zawody, imprezy oraz niedzielną szkółkę narciarską dla maluchów. Przede wszystkim jednak Royal Snowpark przeznaczono na spontaniczne treningi dla wszystkich chętnych amatorów freestyle'u. 

Większość zorganizowanych atrakcji będzie nieodpłatna! Więcej informacji i dokładny program oraz zapisy ogłaszane będą nafanpage'u RoyalSnowpark. Dodatkowo dla tych, którzy wolą podziwiać niż uprawiać sporty, stworzona zostanie przy Snowparku w Royal Wilanów strefa relaksu z pufami i leżakami. 
Przetestuj pakiety TV nc+ za 0 zł nawet przez 6 miesięcy! Chcesz dowiedzieć się więcej?

Capital Park, zarządca budynku Royal Wilanów, która ufundowała Snowpark, przewiduje, że zakończenie sezonu nastąpi prawdopodobnie 12 marca, choć ostatecznie zadecyduje aura. A więc amatorzy ekstremalnych sportów zimowych mają wiele kolejnych tygodni na doskonalenie swoich umiejętności w idealnych warunkach w mieście.

Impreza otwarcia Royal Snowpark 21 stycznia przewiduje zawody snowboardowo-narciarskie, darmowe aktywności dla dzieci oraz konkursy dla widzów, a wszystko przy muzyce zapewnionej przez Red Bulla. Od 11.00 do 16.00 odbędą się darmowe szkolenia: narciarskie dla przedszkolaków i następnie snowboardowe dla początkującej młodzieży. Cały dzień będzie działać Burton Rigglet Snowpark dla maluchów.
Snowpark będzie czynny przypuszczalnie aż do 12 marca. Amatorzy ekstremalnych sportów zimowych mają więc wiele tygodni, by czerpać z niego to, co najlepsze
Snowpark będzie czynny przypuszczalnie aż do 12 marca. Amatorzy ekstremalnych sportów zimowych mają więc wiele tygodni, by czerpać z niego to, co najlepszeMateriały prasowe
Zawody ROYAL Challenge rozpoczną się zapisami od godziny 15.00. Zawodnicy zostaną wyłonieni wśród wszystkich chętnych, którzy wezmą udział w dwugodzinnych eliminacjach przeprowadzonych w postaci jamu (luźne jazdy). Właściwe zawody przewiduje się na godzinę 19.00. Startujący zmierzą się w dwóch konkurencjach: freeski i snowboard. Nagrody przewidziane są dla 3 pierwszych miejsc w obu konkurencjach. Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji dnia otwarcia można znaleźć na profilu Royal Snowpark na Facebook'u

Warto pamiętać, że teren wokół Royal Wilanów żyje przez cały rok. W cieplejszych miesiącach organizowane jest tam kino plenerowe, teatr pod gołym niebem, wieczorne koncerty i inne okazjonalne wydarzenia. Można tam również korzystać z boisk, grać w bule czy skakać na trampolinach. W zimie oczywiście też nie mogło zabraknąć rozrywki i tak też powstała koncepcja wyjątkowego, miejskiego kompleksu Royal Snowparku w Royal Wilanów.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Royal Snowpark.

--
--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta