Zielona Góra,

środa, 12 lutego 2020

Redakcja otrzymała list w sprawie książki dot. chrześcijańskiego pastora który nawołuje do bicia dzieci

Redakcja otrzymała list w sprawie książki dot. chrześcijańskiego pastora który nawołuje do bicia dzieci. Książka została wydana przez wydawnictwo "Słowo Prawdy" bez dodania w publikacji zastrzeżenia, że tego typu metody są kontrowersyjne, nie są aktualne i stoją w sprzeczności z prawem. Książka zawierała ustępy sprzeczne z wartościami post-chrześcijańskimi, to jest nawoływała do wymierzania dzieciom kar cielesnych: "Sprawienie lania jest wartościowym narzędziem", "im mniejsze dziecko, tym skuteczność bicia większa", "wyjaśnij dziecku, że kochasz je i dlatego chcesz poprawić jego zachowanie" (cytaty wg http://www.tvn24.pl)

---------- List z Akcji Demokracji ---------
From: Anna Tomaszewska | Akcja Demokracja <kontakt na serw. akcjademokracja.pl>
Date: Tue, Feb 11, 2020 at 4:02 PM
Subject: Sukces! Zatrzymaliśmy promocję bicia dzieciMamy to! W ciągu kilku dni apel Agaty na stronie Nasza Demokracja o wycofanie przez wydawnictwo poradnika "Pasterz serca dziecka" podpisało ponad 15 000 osób. To poradnik, który instruował jak bić i poniżać dzieci (w tym niemowlęta!). Dzięki tak szerokiemu nagłośnieniu sprawy i protestom tysięcy oburzonych osób, wydawnictwo zdecydowało o wycofaniu książki. Dorzuć się, by na stronie Nasza Demokracja aktywiści i aktywistki mogli odnosić takie sukcesy!(..)

Dzień dobry Adamie,

w środę dwa tygodnie temu Agata, aktywistka naszego ruchu, bardzo się zdenerwowała. Przeczytała na Facebooku informację o poradniku dla rodziców "Pasterz Serca Dziecka". Zamieszczone w nim były instrukcje bicia dzieci, w tym nawet niemowląt. W ciągu 10 minut podjęła decyzję o działaniu i założyła apel na stronie Nasza Demokracja. Następnego dnia, w czwartek, pod jej apelem podpisało się już ponad 10 tysięcy osób. Setki z nich udostępniło go dalej na portalach społecznościowych, skutkiem czego wydawnictwo podjęło decyzję o wycofaniu książki z dystrybucji [1]. O sukcesie tego działania zadecydowała szybkość reakcji Agaty i zaangażowanie nas wszystkich, aktywistów i aktywistek, w nagłośnienie protestu.

Strona Nasza Demokracja prowadzona jest przez Akcję Demokrację. Powstała właśnie po to, aby wszyscy, którzy, tak jak Agata, chcą zmieniać nasze otoczenie na lepsze i nie przechodzą obojętnie obok niesprawiedliwości i przemocy, mogli w prosty i szybki sposób założyć własny apel i doprowadzić do zmiany.

Działanie Naszej Demokracji finansowane jest z indywidualnych wpłat ludzi. Comiesięczne wydatki związane z prowadzeniem strony to obsługa techniczna, serwery, domena. Daje to około 1 900 zł miesięcznie (i to tylko od strony technicznej). Twoja wpłata, zsumowana z wpłatami innych członków i członkiń ruchu Akcji Demokracji sprawi, że także inne osoby, które tak jak Agata, nie są obojętne, będą miały gwarancję dostępu do Naszej Demokracji. Czyli każdy i każda z nas będzie mogła zareagować i odnieść sukces. To Twój wkład w te działania. Dorzucisz się?(..)

Nasza Demokracja to strona internetowa, która umożliwia każdemu i każdej z nas podejmowanie i wygrywanie ważnych spraw na rzecz sprawiedliwości społecznej, ochrony środowiska, praw człowieka i demokracji. Oprócz założenia apelu, można tu też tworzyć wydarzenia, takie jak spotkania, doręczenia apelu lub demonstracje. Jako inicjatorki i inicjatorzy apeli mamy też opcję łatwego wysłania maila do osób, które poparły nasz apel, czy otrzymania porady od doświadczonych kampanierów Akcji Demokracji.

Apele zakładane na stronie Nasza Demokracja zmieniają rzeczywistość wokół nas. W ostatnich tygodniach, dzięki podpisom zebranym przez Agnieszkę, udało się doprowadzić do zmiany budzącego wątpliwości składu sędziowskiego w sprawie Katarzyny, która pozwała zgromadzenie zakonne za działania księdza pedofila. Wcześniej Pani Emilia, która uciekła z Rosji ze względu na zagrożenie życia, otrzymała wraz z dziećmi, Michałem i Izą, zgodę na pobyt humanitarny i możliwość pozostania w Polsce. Dorzuć się do kolejnych sukcesów.(..)
Z pozdrowieniami
Anna Tomaszewska z zespołu Akcji Demokracji

PS Podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, Marian Turski, były więzień tego obozu, zaproponował 11. przykazanie, które mogłoby brzmieć: Nie bądź obojętny [2]. To przesłanie realizują już osoby, które działają w obronie krzywdzonych lub dyskryminowanych, kiedy dostrzegają, że wokół nich dzieje się coś złego lub trzeba kogoś wesprzeć. Część z nich korzysta z Naszej Demokracji. (..)

[1] Oświadczenie w sprawie książki "Pasterz serca dziecka", strona wydawnictwa Słowo Prawdy, 23.01.2020.
[2] Marian Turski: Jeśli będziecie obojętni, jakieś Auschwitz spadnie wam z nieba, OKO.press, 27.01.2020.
(..)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta