Zielona Góra,

środa, 26 lutego 2020

dziś: Dzień otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki - podpisanie umowy z ADB

Redakcja serwisu otrzymała

---------- Wiadomość przekazana z UZ ----------
Od: Ewa Sapeńko <e.sapenko na serw.  adm.uz.zgora.pl>
Data: wtorek, 25 lutego 2020
Temat: Dzień otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki - podpisanie umowy z ADB
Do: Ewa Sapeńko <e.sapenko na serw. adm.uz.zgora.pl>


Jutro (26 lutego 2020 r.) o godz. 9.30  podczas Dnia Otwartego Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego w sali 502 w budynku A-2 przy ul. prof. Z. Szafrana 2, zostanie podpisana umowa użyczenia sprzętu informatycznego do laboratorium Systemów Multimedialnych funkcjonującego w Instytucie Metrologii, Elektroniki i Informatyki pod patronatem firmy Advanced Digital Broadcast Polska. Laboratorium umożliwiać będzie nauczanie studentów kierunku informatyka, między innymi w ramach funkcjonującej na WIEA akademii ADB, technik programowania ukierunkowanych na tworzenie inteligentnych systemów dostarczających nowoczesną rozrywkę telewizyjną.

Na Dzień Otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego pracownicy i studenci Wydziału zapraszają w godzinach 9.00-14.00.

Podczas wizyty na Wydziale uczniowie będą uczestniczyli w ciekawych pokazach i warsztatach laboratoryjnych oraz specjalnie przygotowanych krótkich wykładach popularnonaukowych związanych z kierunkami studiów realizowanymi na naszym Wydziale. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału na kierunkach: automatyka i robotyka, biznes elektroniczny, elektrotechnika, informatyka.

Prezentacje przedstawią również firmy partnerskie naszych kierunków studiów, które wspierają merytorycznie prowadzona na Wydziale zajęcia, akademie i koła naukowe. Nasi partnerzy biznesowi zaprezentują obszary swojej działalności na specjalnych stoiskach oraz laboratoriach i wykładach.

Tegoroczny dzień otwarty w liczbach:

·         blisko 800 uczestników

·         uczniowie z 25 szkół

·         z 15 miejscowości: Zielona Góra, Wolsztyn, Bolesławiec, Głogów, Zgorzelec, Żagań, Międzyrzecz, Żary, Nowa Sól, Nowy Tomyśl, Szprotawa, Przemków, Krosno Odrzańskie

·         5 wykładów tematycznych poświęconych nowościom w obszarze studiów technicznych

·         25 pokazów i warsztatów

·         8 firm partnerskich : ADB, Perceptus, Metapack, Cinkciarz.pl, Streamsoft, Aesculap Chifa, Transition Technologies PSC, Global Logic, Lumel, IHP

Wizyta będzie również okazją do zapoznania się z warunkami studiowania na Wydziale. Zaprezentowana zostanie między innymi nowa baza laboratoryjna i dydaktyczna znajdująca się w gruntownie wyremontowanym w 2019r budynku Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki wykorzystywana do kształcenia na kierunku elektrotechnika. Wizyta będzie również okazją do zwiedzenia najnowszych laboratoriów dydaktycznych powstałych na Wydziale w 2015r. za kwotę przekraczającą 5 mln PLN. Ponadto laboratoriów współfinasowanych przez Panią Marszałek  Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak, Pana Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego oraz współpracujących z Wydziałem partnerów biznesowych.

Szczegółowych informacji udziela:

·           dr hab. inż. Marcin Mrugalski, prof. UZ (Dziekan Wydziału) e-mail(..)

 

 

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra

www.uz.zgora.pl

Tel.: (. ..)

 

Członek Stowarzyszenia

PR i Promocji Uczelni Polskich

www.prom.edu.pl

 

 


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta