Zielona Góra,

środa, 8 stycznia 2020

Wniosek Gazety Zielonogórskiej do MI o połączenia tr., zbiorowego do Niemiec

DO MI

Szanowni Państwo,
Z uwagi na zanik turystyki z Niemiec do Polski oraz radykalnie, drastycznie i skandalicznie małą liczbę połączeń transportu zbiorowego z Niemiec do Polski, zwracam się z prośbą. 

Po stronie Niemiec pociągi kursują co 30 lub co 60 minut do miast nadgranicznych. Z FFO do Berlina koleją dojedziemy co około 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem. Połączenia w stronę Polski- są niestety dowodem dalszego pogłębienia się kryzysu gospodarczego po stronie Polski. Z Frankfurtu do Słubic koleją regionalną dojedziemy tylko 3 razy dziennie. Linię z Guben do Polski zamknięto wiele lat temu.

W imieniu redakcji Gazety Zielonogórskiej i redakcji portalu Ziemia Gorzowska zwracam się z uprzejmą prośbą o:

- rozważenie przedłużenia wszystkich pociągów pospiesznych/ TLK/ Intercity do dworców po stronie niemieckiej, tj. Guben, Frankfurt(Oder)
- proponuję by składy rozłączano w Zielonej Górze, a następnie by jeden- dwa wagony odłączano i podpinano do lokomotywy spalinowej, która pokonywałaby dystans ok. 50 km na trasie Ziel. Góra- Guben (proponowane postoje: Gubin, Wałowice, Wężyska, Krosno, Nietków) lub Ziel. Góra - Frankfurt(Oder) z postojami w Rzepinie, Słubicach etc.

-rozważenie przedłużenia kursów pociągów TLK do Gorzowa/ Kostrzyna- do stacji Berlin Lichtenberg. Pojedyncze wagony kontynuowałyby podróż linią "Ostbahn" do Berlina.

Pozdrawiam,
Adam Fularz
redakcja Gazety Zielonogórskiej i redakcja portalu Ziemia Gorzowska

Dolina Zielona 24a
65-154 Ziel. Góra

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta