Zielona Góra,

sobota, 28 grudnia 2019

List do redakcji: "Jest tylko jedna walka – o samo życie"

Redakcja serwisu otrzymała list:

---------- Wiadomość przekazana redakcji----------
Od: Ricken Patel - Avaaz <avaaz na serw. avaaz.org>
Data: niedziela, 29 grudnia 2019
Temat: [wydawnictwo:23935] Jest tylko jedna walka – o samo życie
Do: "wydawnictwo na wieczorna.pl


Zaangażuj się teraz!
Przyjaciele i Przyjaciółki!

11 tysięcy naukowców właśnie ogłosiło, że zmiana klimatu sprowadzi na ludzkość „niewyobrażalne cierpienia". A ONZ alarmuje, że zapaść ekosystemów może spowodować utratę aż **MILIONA** gatunków.

My możemy być jednym z nich.

Dotychczas starano się rozwiązywać różne problemy z ochroną środowiska, każdy z osobna. Ale tak naprawdę jest tylko jedna kampania: o samo życie. Człowiek nie jest przeciwieństwem natury, ale jej częścią. Nie musimy być wirusem, który nęka planetę, za to możemy stać się gatunkiem, który chroni wszystko, co żyje.

Miliony z nas poparły już kampanię Avaaz w sprawie przejścia na 100% czystej energii oraz przełomowy plan objęcia ochroną połowy naszej planety. Ale żeby zwyciężyć, musimy połączyć te dwie wielkie kampanie w jeden światowy ruch na rzecz samego życia – i musimy zrobić to natychmiast.

Natychmiast, to znaczy w 2020 roku, kiedy dwa światowe szczyty – w Chinach i w Wielkiej Brytanii – zdecydują, czy zaczniemy skutecznie chronić środowisko naturalne i obniżać emisję gazów cieplarnianych.

Jeśli 10 tysięcy z nas dorzuci tygodniowo równowartość kubka kawy, w nadchodzącym roku będziemy mogli skupić wysiłki na budowaniu właśnie takiego ruchu. Masowe marsze, kampanie skierowane do najważniejszych przywódców politycznych świata i wielka ofensywa w mediach – tego potrzeba, aby rok 2020 stał się punktem zwrotnym dla życia na Ziemi. Zróbmy to, aby przetrwać! Dorzuć się teraz:

(..)Katastrofalne skutki zmiany klimatu mogą unicestwić życie na Ziemi. Ale to właśnie życie jest najlepszą ochroną przed zmianą klimatu: wielkie zielone lasy i pola, które pochłaniają gazy cieplarniane, a zwracają nam tlen i wodę. Od 1970 roku unicestwiliśmy olbrzymie siedliska przyrody. Wytępiliśmy 60% populacji ssaków, ptaków, ryb i gadów! Aby ratować samych siebie, musimy ocalić i klimat, i świat przyrody. Nie ma innego sposobu.

Żeby tego dokonać, musimy znów wyjść na ulice przed dwoma przyszłorocznymi szczytami, a nasze marsze i demonstracje muszą być jeszcze większe niż dotychczas.

Umiemy je organizować. Przed szczytem klimatycznym w Paryżu nasz ruch pomógł urzeczywistnić aż dwa marsze dla klimatu, które pobiły rekordy frekwencji. Działania uliczne połączyliśmy z rzecznictwem, pracą z mediami i inteligentnie prowadzonymi kampaniami – i wygraliśmy!

Dziś znów potrzeba naszej mobilizacji. Za 12 miesięcy los milionów gatunków – być może także nasz los – może być przesądzony. Dlatego teraz nie może nas zabraknąć. Dorzuć co tydzień drobną kwotę i pomóż zasilić ruch na rzecz ratowania wszystkiego, co żyje:

(..)Każdy grosz, który Avaaz wydaje, pochodzi z drobnych darowizn od członków i członkiń naszej społeczności. Dzięki tym darowiznom raz po raz dokonywaliśmy cudów. Ale ratowanie przyrody, klimatu i nas samych to największe i najtrudniejsze wyzwanie w naszej historii. Dorzućmy się teraz wszyscy i w 2020 roku pomóżmy ocalić wszystko, co dla nas najważniejsze!

Z nadzieją,
Ricken, Marigona, Joseph, Camille, Rosa, Martyna, Bert i Christoph wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

Smoglab: 11 tysięcy naukowców bije na alarm wobec zmian klimatu. "Mamy moralny obowiązek, by ostrzec ludzkość"
https://smoglab.pl/11-tysiecy-naukowcow-bije-na-alarm-wobec-zmian-klimatu-mamy-moralny-obowiazek-by-ostrzec-ludzkosc/

Polityka: Nowy raport ONZ: Wkroczyliśmy na ścieżkę biologicznej zagłady
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1791656,1,nowy-raport-onz-wkroczylismy-na-sciezke-biologicznej-zaglady.read

Nauka w Polsce: Raport: milion gatunków zagrożonych wyginięciem
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C76959%2Craport-milion-gatunkow-zagrozonych-wyginieciem.html

W języku angielskim:

Guardian: ONZ ostrzega – utrata różnorodności biologicznej grozi zagładą ludzkości
https://www.theguardian.com/environment/2018/nov/03/stop-biodiversity-loss-or-we-could-face-our-own-extinction-warns-un

Telegraph: Trzy kroki konieczne, by zmierzyć się z kryzysem klimatycznym i środowiska naturalnego
https://www.telegraph.co.uk/business/how-to-be-green/climate-and-nature-emergency/

Avaaz to 55-milionowa globalna społeczność, która pracuje nad tym, by przekonania i poglądy ludzi na całym świecie kształtowały globalne decyzje. („Avaaz" w wielu językach oznacza „głos" lub „pieśń"). Członkowie i członkinie Avaaz pochodzą ze wszystkich krajów na ziemi, a nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas (...)--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta