Zielona Góra,

środa, 18 grudnia 2019

Komunikat: Lepsze wyniki przewozowe lotniska Zielona Góra-Babimost

Redakcja serwisu otrzymała: 

---------- Wiadomość przekazana z PPL--------
Od: Biuro Public Relations <pr na serw. polish-airports.com>
Data: środa, 18 grudnia 2019
Temat: Wyniki przewozowe lotniska Zielona Góra-BabimostListopadowe wyniki lotniska Zielona Góra – Babimost

 

Lotnisko Zielona Góra – Babimost, zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" (PPL), kolejny miesiąc zamyka z rewelacyjnymi wynikami. Listopad 2019 roku okazał się rekordowym – zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak i wykonanych operacji lotniczych.

 

W listopadzie br. z usług lotniska Zielona Góra – Babimost skorzystało 2995 pasażerów. To więcej o 1661 osób (wzrost o 124,5 proc.), które w analogicznym okresie ubiegłego roku wybrało zielonogórski port lotniczy. Natomiast łączna liczba operacji lotniczych w ubiegłym miesiącu wyniosła dokładnie 118. Dla przypomnienia w listopadzie 2018 roku zrealizowano ich 110.

Niewątpliwie, na tak dobre wyniki lotniska, miała wpływ wyraźna zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT. Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Od początku roku na lotnisku Zielona Góra – Babimost zrealizowano 1627 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało już 30709 pasażerów.

 

Biuro Prasowe PPL

pr na serw. polish-airports.com

+48 (..)--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta