Zielona Góra,

wtorek, 12 listopada 2019

Szwajcarska firma "Swiss Krono" wykupiła ogłoszenie w którym podaje że pozwała swoich krytyków do sądu.

W dzisiejszym wydaniu papierowym "Gazety Lubuskiej" koncernu Passauer Neue Presse ukazało się całostronnicowe ogłoszenie szwajcarskiej firmy "Swiss Krono". W tymże ogłoszeniu firma oświadcza że pozwała swoich krytyków do sądu i nazywa ich oszustami. Twierdzi w ogłoszeniu że osoby te zastraszają mieszkańców miasta Żary. 

Firma była oskarżana przez lokalne media o liczne nieprawidłowości. W lokalnej społeczności miały mnożyć się przypadki raka. W mieście Mielec na terenie woj. podkarpackiego bodaj jedna trzecia czy jedna czwarta mieszkańców miasta wyszła na ulice protestując przeciwko trucicielowi lokalnej społeczności. W Mielcu protestowało kilkanaście tysięcy mieszkańców miasta przeciwko firmie Swiss Krono. Firma w dodatku była uznana winną zmowy cenowej i na kartel w którym uczestniczyła nałożono 135 mln PLN kary (dokładnie 135 761 340, 25 PLN). Aby uniknąć kary, firma Swiss Krono wsypała swoich konkurentów na rynku. 

W internecie opublikowano filmy pokazujące skalę zanieczyszczenia powietrza [1] przez zakład w Mielcu. 

Opr. Adam Fularz na podstawie obserwacji naocznej ogłoszenia w Gazecie Lubuskiej oraz informacji portali wnp.pl oraz gazeta.pl
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta