Zielona Góra,

piątek, 27 września 2019

UMWL odnosi się do afery żarskiej, tzw. "Kronoafery"

UMWL odnosi się do afery wokół oszustwa przy działalności Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, oraz firmy Swiss Krono w Żarach.

---------- Wiadomość przekazana przez redakcję----------
Od: Michał Iwanowski <m.iwanowski na serw. lubuskie.pl>
Data: piątek, 27 września 2019
Temat: Pytanie o pył drzewny
Do: Adam Fularz <adam.fularz na serw. wieczorna.pl>
DW: i.kusiak na serw. lubuskie.pl


Dzień dobry Panie Adamie,

decyzja dotycząca uznania pyłu drzewnego powstającego w fabryce Swiss Krono za produkt uboczny została podjęta po uzyskaniu pozytywnej opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, który pozytywnie zaopiniował wniosek Swiss Krono w tej sprawie. Następnie Generalny Inspektor Ochrony Środowiska stwierdził nieważność tejże opinii wydanej przez podległy sobie WIOŚ, co oznacza, że po uprawomocnieniu się tej decyzji GIOŚ, sprawa wróci do Urzędu Marszałkowskiego, celem wydania nowej decyzji. Na razie decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna, gdyż - jak donoszą media - firma Swiss Krono złożyła wniosek do GIOŚ o ponowne rozpatrzenie sprawy. Jak na razie, sprawa rozstrzyga się więc pomiędzy stronami, którymi są Swiss Krono i GIOŚ.

Dodam tylko, że WIOŚ nie jest instytucją powiązaną w jakikolwiek sposób z Urzędem Marszałkowskim. WIOŚ jest instytucją administracji rządowej, a Urząd Marszałkowski - administracji samorządowej. WIOŚ posiada instrumenty i uprawnienia do kontroli stanu zanieczyszczeń emitowanych do środowiska (może kontrolować firmy), natomiast Urząd Marszałkowski takich uprawnień nie ma, dlatego musi podejmować decyzje w oparciu o opinie WIOŚ, a co więcej - decyzje te muszą być zgodne z tymi opiniami.

Pozdrawiam,

 

Michał Iwanowski

Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego

 

m.iwanowski na serw. lubuskie.pl
tel. 68 456 55 95

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
www.lubuskie.pl

 

 


Redakcja serwisu pytała:


Od: "Adam 

Do: "Iwanowski Michał" <m.iwanowski na serw. lubuskie.pl>
Wysłane: piątek, 27 września, 2019 12:10:08
Temat: Pytanie o pył drzewny

Do UMWL
Szanowni Państwo
Z jakiego powodu UMWL umożliwił spółce Swiss Krono spalanie śmieci po obróbce nasączonych chemikaliami i substancjami rakotwórczymi jako tzw. pył drzewny, wióry czy trociny? Czy osoba która nie potrafi odroznić toksycznych rakotwórczych odpadów od trocin- nadal pracuje w UMWL?

Kto- proszę o podanie danych osobowych- podpisał tą kuriozalną decyzję? Zdaje się że kręcono o tym film telewizyjny i zarzuty w nim postawiono członkowi Zarządu Województwa Lubuskiego.

Pozdrawiam
Adam Fularz 
Polish News Agency


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta