Zielona Góra,

wtorek, 10 września 2019

Petycja dot. przeznaczenia kilku mln PLN na budowę skateplaza w Zielonej Górze

Do Rady Miasta Zielonej Góry

Drodzy Radni,
Skoro jako mieszkańcy płacimy podatki, to dlaczego Państwo, kierując się kryterium agesizmu, okradają nas z wpływów podatkowych, kradnąc nasze środki podatkowe na swoje własne zachcianki, głównie na drogi dla swoich prywatnych samochodów osobowych? Na ten cel poszło co najmniej kilkaset mln PLN, podczas gdy inne miasta, takie jak Amsterdam, likwidują np. 11 tys. 200 miejsc parkingowych w centrum miasta.

Proszę się odkleić od wydawania nieswoich środków finansowych. Żądam w niniejszej petycji (jako że petycja służy do składania żądań) budowy skateplaza w Zielonej Górze za kwotę kilku mln PLN. Osoby w wieku 40 lat i młodsze też mają swoje potrzeby, Państwo zaś - agesistycznie decydują o wydawaniu pieniędzy także młodszych pokoleń, na zachcianki osób z Państwa pokolenia. To jest kradzież.

Proszę też przy okazji nie kraść pieniędzy na budowę parkingów dla samochodów osobowych. Ekonomiści głoszą że miejsca parkingowe powinien dostarczyć wolny rynek i nie jest to zadanie władz publicznych, aple prywatnych inwestorów. Nie powinni Państwo kraść naszych pieniędzy by dotować biznes motoryzacyjny- a dokładnie takie znaczenie ekonomiczne mają Państwa wydatki w ramach dotowania budowy miejsc parkingowych w Zielonej Górze. Wzywam do zaniechania kradzieży środków publicznych na ten cel.

Jest surrealne że by skorzystać ze skateplaza, trzeba jechać aż do Nowej Soli. Jakoś w tamtym mieście młodym ludziom nie skradziono ich pieniędzy. Na tamtejszej skateplaza jest taki tłok że wczoraj mój kolega niemal na kogoś nie wpadł bmx-em. Regularnie można tam spotkać osoby z Zielonej Góry. Nawet syn mojej koleżanki musi tam jechać by móc skorzystać z parku do jazdy w stylu street skatingu.

Proszę też nie wmawiać mi że trzeba o to walczyć w budżecie obywatelskim- nie ma w nim nawet takich środków. Skateplaza z bowlem to koszt kilku mln PLN i do tej pory środki na ten cel były, ale kradli je Państwo i wydatkowali na wspieranie motoryzacji indywidualnej poprzez dotowanie dróg i parkingów dla samochodów motoryzacji indywidualnej. 

Z szacunkiem

Adam Fularz
Redakcja Gazety Zielonogórskiej
Dolina Zielona 24a, 65-154 Zielona Góra

--

WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta