wtorek, 17 września 2019

Była szefowa banku centralnego Ukrainy obawia się o życie po kolejnej próbie podpalenia

Depesza prasowa Polish News Agency polishnews.pl

Jak donosi witryna BBC World News, Valeria Gontareva, ex-szefowa banku centralnego Ukrainy, obawia się że kolejna próba jej zabójstwa może być udana. Jedna z jej nieruchomości została podpalona. Ona sama jest ranna po potrąceniu przez samochód w Londynie, gdzie teraz mieszka.

Pani Gontareva sądzi że to z powodu jej decyzji w 2016 roku by znacjonalizować największy bank komercyjny na Ukraine. Dla BBC powiedziała że dostała wiele gróźb po jej decyzji o nacjonalizacji Privatbanku. Została ona uderzona przez samochód na przejściu dla pieszych w Knightsbridge, samochód jej syna podpalono, splądrowano jej mieszkanie w Kijowie a teraz doszło podpalenie jej nieruchomości. Media reprodukują fotografie mocno spalonych nieruchomości i zupełnie spalonego samochodu jej syna.

Ihor Kolomoisky, były właściciel Privatbanku, zaprzecza by miał z tym coś wspólnego. W upadający bank wpompowano ok. 17-18 miliardów PLN z publicznych pieniędzy by ratować go przed upadkiem. Na byłym właścicielu Privatbanku ciążyło sporo zarzutów a on sam przebywał na emigracji w Szwajcarii i Izraelu. 

Obecny prezydent Ukrainy, były komik, występował w kanałach telewizyjnych p. Ihora Kolomoiskyego. Gdy wybrano go na prezydenta Ukrainy, były właściciel Privatbanku nagle wrócił na scenę polityczną. Byli prawnicy Ihora Kolomoiskyego przeszli na szczyty władzy w gabinecie nowego prezydenta Ukrainy. W zeszłym tygodniu uwieczniono na zdjęciu p. Kolomoiskyego gdy rozmawiał z obecnym prezydentem Ukrainy.

opr. Adam Fularz na podstawie BBC News 
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty