Zielona Góra,

środa, 14 sierpnia 2019

Wg kanału telewizyjnego Polsat News z godz. 6.10 rano - w Zielonej Górze była najgorsza jakość powietrza w kraju

(Do informacji radnych miasta Zielona Góra)

Wg kanału telewizyjnego Polsat News z godz. 6.10 dnia dzisiejszego rano - w Zielonej Górze była najgorsza jakość powietrza w kraju. Na pokazanej ikonografice-  mapce, Zielona Góra była zaznaczona kolorem pomarańczowym podczas gdy wszystkie inne większe miasta kraju miały dobrą jakość powietrza. 

Najprawdopodobniej niska emisja w Zielonej Górze w okresie letnim jest związana z radykalną w skali kraju polityką transportową ultrakonserwatywnych w europejskim porównaniu- władz tego miasta. Transport zbiorowy w Zielonej Górze to tylko jedna popularna trasa autobusów (linie 8/80), reszta ofery komunikacji miejskiej ma charakter sporadyczny i nie kursuje zbyt często. Ludność jest zdana na samochód osobowy w codziennych podróżach co przekłada się na zanieczyszczenie powietrza. 

Miejscowy monopol autobusów oferuje podobną ofertę jak za czasów minionego ustroju totalitarnego- z tym że częstotliwości kursowania są 2 do 3 razy rzadsze niż za ustroju potocznie zwanego "komuną". Na wielu ulicach wieczorami autobusy kursują tylko co 2 godziny. W soboty wczesnym wieczorem by z centrum miasta dojechać w okolice ul. Zawadzkiego czy Ptasiej, trzeba czekać na przykład 17 minut, mimo że za poprzedniego ustroju to połączenie kursowało częściej i było na głównej linii transportu zbiorowego miasta.

opr. Adam Fularz
na podstawie obserwacji naocznej kanału Polsat News z dnia dzisiejszego rano 6.10


--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta