Zielona Góra,

czwartek, 29 sierpnia 2019

List do redakcji: Znany ekolog już płynie do Nowej Soli! Zaprasza do restauracji na rozmowę przy kawie i cieście o…

Redakcja serwisu otrzymała list:

---------- Wiadomość otrzymana ----------
Od: Piotr Drozdowicz <promiennick na serw gmail.com>
Data: czwartek, 29 sierpnia 2019
Temat: Znany ekolog już płynie do Nowej Soli! Zaprasza do restauracji na rozmowę przy kawie i cieście o…
Do: Piotr Drozdowicz <promiennick na gmail.com>


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam przedstawicieli Państwa redakcji  na spotkanie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, które odbędzie się 31 sierpnia (sobota) o godz. 13.00 w nowosolskiej Restauracji  POD KOTWICĄ (ul. Wolności 15, przy porcie – stanicy kajakowej). W czasie spotkania ekolog, częstując kawą i ciastem, opowie o swojej wyprawie kajakowej – Recykling Rejs z Wrocławia do Berlina, rozpoczętej 29 sierpnia. Podczas wyprawy będzie sprzątać rzeki, promować recykling i prowadzić edukację ekologiczną mieszkańców mijanych miejscowości. W tym samym czasie niemieccy kajakarze również płyną, sprzątają i edukują w ramach akcji Clean River Project – z Koblencji do Berlina.

– Na granicy polsko-niemieckiej, na Odrze spotkamy się z innymi kajakarzami i wspólnie dopłyniemy do Berlina, gdzie 6 września będzie zorganizowana ostatnia akcja sprzątania i wyjątkowa wystawa poruszająca problem zaśmiecenia środowiska wodnego – mówi Dominik Dobrowolski.

W czasie wyprawy "Recykling Rejs – kierunek Berlin" odbędą się liczne lokalne akcje, np. w Nowej Soli spotkanie z mieszkańcami i mediami oraz wspólna akcja sprzątania brzegów Odry. Nowosolską akcję pomoże zorganizować lokalna firma MELACO, która od wielu lat wspiera ekologiczne inicjatywy w rejonie.


„Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne!" to projekt realizowany wspólnie przez Fundację PlasticsEurope Polska i podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego w Polsce już od 2011 roku. Partnerem akcji „Recykling Rejs 2019 – kierunek Berlin",  jednej z pięciu realizowanych w tym roku, jest REKOPOL – organizacja odzysku, która wspiera edukację
ekologiczną i rozwój selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.

Szczegóły:
www.recykling-rejs.pl

https://www.facebook.com/RecyklingRejs/
http://cleanriverproject.de/

 

Z ekologicznym pozdrowieniem

Piotr Drozdowicz – asystent wypraw Recykling Rejs
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta