Zielona Góra,

czwartek, 22 sierpnia 2019

Komunikat: Po wybuchu epidemii Klebsiellii Pneumoniae w wersji antybiotykoodpornej szpital wznawia przyjęcia planowe

Komunikat prasowy UMWL


Newsletter Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
B
do Redakcje
19 minut temu


 

 

GZ.II.0620.1.156.2019                                                                                Zielona Góra, 22-08-2019 r.

 

 

 

 

 

 

Newsletter nr (..)

 

Szpital wznawia przyjęcia na kolejnych oddziałach

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, po wykonaniu badań przesiewowych i środowiskowych, w ramach których nie stwierdzono kolonizacji bakterii Klebsielli Pneumoniae NDM (New Delhi) od 22 sierpnia wznawia przyjęcia planowe na kolejnych sześciu oddziałach: Kardiologii, Nefrologii, Hematologii, Onkologii, Chorób Płuc oraz Chirurgii Klatki Piersiowej.

Przyjęcia zostają wznowione zgodnie z rekomendacją Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych powołanego m.in. do walki z bakterią Klebsiella Pneumoniae NDM. Decyzja o ponownym otwarciu tych oddziałów została podjęta w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zielonej Górze.

Jednocześnie informujemy, że trwają czynności mające na celu kohortowanie pozostałych pacjentów wymagających izolacji, na Oddziale Zakaźnym. Szpital wstrzymał przyjęcia 8 sierpnia w związku ze stwierdzeniem u kilku pacjentów nosicielstwa bakterii Klebsiella pneumoniae NDM.

Przypomnijmy, że we wtorek, 20 sierpnia, zapadła decyzja o przywróceniu na 14 oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego przyjęć pacjentów w trybie planowym. Ognisk bakterii nie stwierdzono na Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Naczyniowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chorób Wewnętrznych, Neonatologii, Neurochirurgii, Neurologii, Położniczo - Ginekologicznym, Okulistyki, Otorynolaryngologii, Pediatrii, Urologii oraz Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej


wg UMWL--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta