piątek, 19 lipca 2019

UMWL odpowiada na pytanie o szkoły lotnicze

Redakcja serwisu otrzymała list z odpowiedziami na pytania prasowe redakcji o szkolenie pilotów na lotnisku w gestii UMWL:

Od: Łukasz Chybinski <l.chybinski na serw
 lubuskie.pl>
Data: piątek, 19 lipca 2019
Temat: Pytanie prasowe- szkoly lotnicze
Do: Adam Fularz <adam.fularz ma wieczorna.pl>


Dzień dobry,

Odpowiedzi udziela Piotr Tykwiński, zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji

Odpowiadając na pytania pana Adama Fularza, uprzejmie informuję, że z Lotniska Zielona Góra (EPZG) już od połowy 2018 r. korzysta profesjonalna szkoła z Poznania (licencjonowany duży ATO - Ośrodek Szkolenia Lotniczego z największą ilością samolotów w Polsce). Ośrodek ten szkoli i trenuje wielu pilotów komercyjnych i liniowych dla zagranicznych linii lotniczych m.in. Turkish Airlines, SunExpress, Travel Service, Air Atlanta na Jumbo B474 i również dla polskiego LOT-u. Ośrodek szkoli także polskich i zagranicznych pilotów, którzy ubiegają się o prywatną licencję. Na lotnisku EPZG dobiegają końca prace w zakresie uzyskania certyfikacji dla nowoczesnej filii ATO firmy z Poznania z bazą noclegową dla szkolących się oraz profesjonalnymi symulatorami lotów firmy Alsim ALX (różne kategorie i poziomy szkolenia i treningów) pod kątem maszyn pasażerskich Airbusa, Boeniga i Embraera oraz samolotów biznesowych i turystycznych. Dodatkowo, po uzyskaniu certyfikacji, będzie tu umiejscowiony również serwis dla samolotów General i Business Aviation. Także jedna z polskich firm handlingowych rozważa otwarcie na terenie lotniska EPZG ośrodka szkolenia lotniczego personelu naziemnego i pokładowego dla lotnisk i przewoźników lotniczych. Reasumując, to co planują wprowadzać w obszar swojej działalności lotniska w Łodzi i Osztynie, już od roku działa i rozwija się w Babimoście - o czym z satysfakcję niniejszym pana Adama Fularza informuję.

 

Z poważaniem,

 

Piotr Tykwiński

Zastępca Dyrektora

Departamentu Infrastruktury i KomunikacjiOd: "Adam Fularz" adam.fularz
Do: biuroprasowe
Wysłane: poniedziałek, 15 lipca, 2019 14:38:03
Temat: Pytanie prasowe- szkoly lotnicze

Do UMWL
Przed laty proponowałem by na lotnisku w Babimoście szkolić pilotów. Dlaczego udało to się w Łodzi i w Szymanach - i nie w Babimoście?  Czy UMWL jest zaintetesowany wspolpracą z inną szkołą lotniczą- np. tą opisaną poniżej?
Pozdrawiam

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Waszkiewicz, Angelika 
Data: poniedziałek, 15 lipca 2019
Temat: Zaproszenie na spotkanie prasowe Bartolini Air i RyanairDzień dobry,

Bartolini Air, największy w Europie Centralnej ośrodek szkolenia lotniczego oraz irlandzka linia lotnicza Ryanair mają przyjemność zaprosić na spotkanie prasowe poświęcone ogłoszeniu partnerstwa Rayanair z  Bartolini Air w zakresie projektu zintegrowanych szkoleń pilotów. Polska jest drugi krajem na świecie, gdzie irlandzki przewoźnik przeprowadza tego typu inicjatywę. Partnerami projektu są Port Lotniczy w Łodzi i Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. O przebiegu szkolenia, jego znaczeniu dla Polski i całej Europy oraz zakresie podczas konferencji prasowej opowiedzą zaproszeni goście.

 

Spotkanie odbędzie się 17 lipca (środa), o godz. 12:30 na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta (hala odlotów, check-in).

 

Skrócony program uroczystości:

12:15 – Przybycie gości

12:30 – Rozpoczęcie konferencji prasowej 

  • Bartolini Air jako pierwsza szkoła w Polsce i druga w Europie przeprowadzi  zorganizowane szkolenie pilotów na potrzeby irlandzkiego przewoźnika lotniczego,  firmy Ryanair –  wypowiedzi reprezentantów firmy Ryanair oraz Bartolini Air 
  • Rozwój biznesu lotniczego w Łodzi i Olsztynie – wypowiedzi przedstawicieli władz miasta i województwa 
  • Nowa, biznesowa rola lotnisk – wypowiedzi prezes Portu Lotniczego w Łodzi im. Władysława Reymonta i prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury
  • Styl szkolenia pilotów – wypowiedź Bartolini Air 

 

Planowane zakończenie konferencji prasowej o godzinie 13:30.

 

Serdecznie zapraszam.

Proszę o potwierdzenie obecności.

 

 

Pozdrawiam

 

Angelika Waszkiewicz

 

 

 

Angelika Waszkiewicz

(...)
--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty