poniedziałek, 1 lipca 2019

Osoby LGBT prezentowały pod BWA książkę o LGBTQIAP

Dzisiaj wystąpili pod BWA dwaj członkowie Instytut Równości z którymi rozmawiałem. Podczas wydarzenia rozdano darmowe książki "Od A do Z o LGBTQIAP" , którą tworzono w ramach projektu "Akceptacja-szeruję, działam, zmieniam" i przy wsparciu organizacji Humanity in Action Polska oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Organizatorzy:

Instytut Równości-  lokalna inicjatywa na rzecz osób LGBT. W społeczeństwie jest 5 procent takich osób. Działają już prawie rok. Zorganizowano dwa marsze równości. Mają psychologów. Pomoc dla osób zagubionych jest oferowana bezpłatnie. Są raz na tydzień spotkania bez formalności-  w soboty. Są poruszane kwestie na przyszłość czy organizacji ewentów, osoby te poznają się.

Kiedyś działa Kampania przeciw Homofobii ale Kasię Bienias zabiło spadające drzewo a reszta osób w całości wyemigrowała. Na początku działalności KPH zorganizowano wystawę wystawę w Zielonej Jadłodalni- ponieważ Uniwersytet Zielonogórski odmówił udostępnienia miejsca na wystawę przeciw homofobii. Festiwal Tęczowa Góra zorganizowano około 2011 roku i wówczas wejście do lokalu Zielona Jadłodalnia zatarasowały osoby o poglądach nacjonalistycznych. Osoby chcące wejść do lokalu musiały się przeciskać między wszechpolakami i nacjonalistami. 

opr. Adam Fularz
na podstawie treści zaproszenia oraz wypowiedzi osób przybyłych


--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty