niedziela, 28 lipca 2019

Depesza prasowa


Homoseksualiści emigrują z Polski nie mogąc się doczekać swoich praw. W załączeniu plik z nagraniem rozmowy z Mateuszem, gejem z Zielonej Góry. Mężczyzna przeprowadza się do Bielefeld w Niemczech. Jak twierdzi, ma już 27 lat. Chciałby mieć dzieci i być ojcem. Jak twierdzi, chciał się cieszyć ojcostwem czyli móc w swoim związku adoptować dzieci jako gej i homoseksualista. W Polsce nadaremnie czeka on na zmianę prawa od niemal dekady. Wg szacunków z jakimi się zetknął- około 100 tysięcy dzieci w Polsce jest wychowywanych przez pary jednopłciowe. Niemniej jako osoba homoseksualna po tej stronie granicy nie ma on szans na adoptowanie dziecka i wychowywanie go w związku. 50 km dalej za granicą Pplski jest to możliwe.

W Zielonej Górze około rok temu miała miejsce debata na temat praw homorodziców. Przemawiał np. Cezary który opowiadał jak wychowywał dzieci żyjąc z innym mężczyzną i jak mimo tego wybrano go na przewodniczącego szkolnego samorządu rodziców. Wypowiadał się Filip którego syn nastolatek jest gejem w związku z innym nastolatkiem. 

Polskie prawo odnośnie wychowywania dzieci i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe nie zmienia się mimo upływu lat. Mateusz dba o swoje życie prywatne i jak twierdzi- chce mieć rodzinę. Spakował rzeczy z polskiego mieszkania i zwrócił je wynajmującemu. Na demonstracji solidarności z ofiarami homopogromu w Białymstoku- jaka miała miejsce wczoraj w Zielonej Górze- oznajmił publicznie że już nie czeka na zmianę prawa i że wyjeżdża mieszkać za granicę. Kilku z jego znajomych wg relacji jakie słyszałem- miało łzy w oczach. Mężczyzna szefował lokalnej inicjatywie o nazwie Instytut Równości.

Wg jego słów- chciał wyjechać z Polski jeszcze wczoraj. Ma nadzieję na ułożenie sobie życia w niemieckim mieście Bielefeld. Sądzi że znajdzie sobie partnera i założy rodzinę w niemieckim mieście. 

W Zielonej Górze obserwuję że osoby homoseksualne emigrują do Niemiec. Kiedyś w mieście Zielona Góra działała na przykład Kampania Przeciwko Homofobii ale rzekomo wg relacji wszyscy jej członkowie wyemigrowali a K. Bienias została zabita przez spadające drzewo. 

Opr. Adam Fularz 
na podstawie rozmów z osobami obecnymi na manifestacji solidarności z ofiarami homopogromu w Białymstoku  


--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty