Zielona Góra,

czwartek, 27 czerwca 2019

Skarga do wiadomości radnych miejskich w spr. infrastruktury sportowej

do Radnych miasta Zielona Góra 

Skarga
na nielogiczne odpowiedzi UM Zielona Góra

Szanowni Państwo Radni,

podsyłam Państwu co odpisałem władzom miasta ZG na odpowiedź (pdf w załączeniu), którą odebrałem jako przekraczającą granice dobrego smaku.

Skoro płacę podatki to w mojej ocenie jest to wystarczająca kwota by sfinansować z nich infr. sportową. Państwo ją natomiast wydali np. na pomnik przywódcy religijnego, nie zaś na infrastrukturę sportową dla mnie. 

Proszę się nie zdziwić gdy po prostu umówimy się i poprzenosimy się z biznesem do innych jurysdykcji/ innych JST, oraz wystapimy do sądu o to aby UM Zielona Góra zwrócił już wpłacone przez nas podatki z CIT, PIT na rzecz innych JST jakie wskażemy. 

Sposób w jaki wydatkują Państwo środki z budżetu oceniam jako skrajnie agesistowski wobec osób młodszych. Ekonomiści nazywają to spiskiem gerontów. Państwo po prostu- nazywając to wprost- kradną pieniądze osób młodszych, w tym moje pieniądze, na potrzeby starszych pokoleń. Jest to masowe zjawisko w Polsce, co nie znaczy że np. ja mam zamiar się temu tylko przyglądać. 

Odpowiedzi otrzymane z UM na petycję- są kuriozalne. Nie mam zamiaru wydawać 100-150 PLN tylko na to by zgłosić zadanie do budżetu obywatelskiego, zresztą le parkur trenują głównie osoby młodsze. W Zielonej Górze i tak go niemal nikt nie trenuje bo nie ma gdzie tego trenować. Pomysł zbierania podpisów jaki mi zaproponowano- uważam za nielogiczny, skoro niemal nikt nie zna takiej dyscypliny sportu z braku elementarnej infrastruktury sportowej do jej uprawiania, oraz emigracji osób młodszych. W Nowej Soli jest to (le parkour) dużo bardziej popularne niż w Zielonej Górze- w tym mieście jest prawdziwy skatepark, chyba ze 6 pumtracków, wakepark.

Może mam jeszcze zbierać podpisy pod budową wakeparku, skoro nikt nie jeździ na wakeboardzie bo przecież w mieście nie ma wyciągu do wake'a? Odpowiedź UM nie jest logiczna. 

pozdrawiam

Otrzymany list z UM:


---------- Forwarded message ---------
From: Maria Pięta <M.Pieta na serw. um.zielona-gora.pl>
Date: Thu, Jun 27, 2019 at 10:07 AM
Subject: Odpowiedź na petycję
To: <phooli na serw. gmail.com>Zielona Góra, 27 czerwca 2019 r.

Pan
Adam Fularz


Przesyłam w załączeniu odpowiedź na petycję w sprawie infrastruktury
sportowej.

Pozdrawiam
Maria Pięta

-- co odpisałem:


do UM Zielona Góra
Prezydent Miasta


dot.
DP-RR-RP.152.1.2019
RISS 4504171

WEZWANIE PRZEDSĄDOWE

Proszę uprzejmie o informację czy w związku z rzekomym "brakiem" środków finansowych na realizację zadań z zakresu infr. sportowej o które proszę w petycjach, władze miasta zwrócą środki które wpłaciłem w formie podatków CIT, PIT etc? 

Proszę o odpowiedź na to pytanie: skoro płacę podatki i domagam się ich wykorzystania na cele które wskazuję- nie tylko mogę ich nie wpłacać tych podatków na terenie tejże jurysdykcji, ale też zażądać ich zwrotu wstecz- wraz z odsetkami. Czy Pan, skoro podpisał się Pan pod kolejną odmowną odpowiedzią, zwróci mi podatki które wpłaciłem?

Ostrzegam że chcę domagać się zwrotu podatków wpłaconych do kasy UM oraz pośrednio (poprzez udział samorządów w dochodach CIT, PIT) i kwota ta może mieć formę 7-miocyfrową wg moich pobieżnych szacunków. Pan odpisał negatywnie na moje wnioski i postulaty, wobec czego uważam że mam prawo zażądać zwrotu podatków w części przynależnej UM Zielona Góra, w tym za okres wsteczny, np. całej poprzedniej dekady.

Proponuje Pan składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Ale przecież nikt z osób które znam, nie ufa w Pana budżet obywatelski. Projekty które wygrały sprzed 3 lat jeszcze nie są zrealizowane, te które wygrały. Pan sobie pozwala zmieniać opisy zadań zgłaszanych do BO, dodawać jakieś negatywne komentarze, jak np. do pomysłu sadzenia drzew wzdłuż ulic. W tym "konkursie" BO aktywny udział biorą sami organizatorzy. Jakby się Pan czuł gdyby to samo zadanie- gdy Pan je zgłasza- nie wygrało, a gdy identyczne zadanie zgłasza pracownik Urzędu Miejskiego- wygrało natychmiast? Jaka jest wiarygodność komisji zliczającej głosy, skoro przeglądając zwycięskie zadania z Zielonej Góry i Gorzowa- ma się wrażenie różnic tak drastycznych że aż statystycznie niewytłumaczalnych? Poprzednio odrzucano mi zadania z tego Budżetu Obywatelskiego, co odebrałem jako dyskryminację. 

Jaką infrastrukturę Pan oferuje? Załóżmy że chcę jechać na hulajnodze przez miasto- to po krótki m czasie by się ona rozleciała na tych ruinach chodników, jak mi obecnie. Według Pana, w tym Budżecie Obywatelskim, ludzie mają zbierać podpisy pod naprawą chodników które wyglądają gorzej niż w Paragwaju? Albo zbierać podpisy pod naprawą nawierzchni w zdezelowanym skateparku? Pana zachowanie jest bezczelne- to są zadania które samorząd winien wykonać bez niczyich próśb czy wniosków. Tak samo jest z parkiem do parkuru. W innych miastach taka infrastruktura po prostu jest. Tak samo jak wakeparki, pumptracki- by nie patrzeć daleko- 6 pumtracków zbudowano w Nowej Soli, oraz działa tam spory wakepark. Ktoś na to zbierał podpisy? Jeszcze raz podkreślę- Pana zachowanie jest bezczelne. 

Sam Pan mnie zresztą okłamał w sprawie stoku narciarskiego- zgłosiłem to zadanie do Budżetu Obywatelskiego kilka lat temu i Pan zadzwonił, by uzyskać moją zgodę na wykreślenie tego zadania, twierdząc że je Pan zrealizuje. Po czym naruszył Pan warunki jakie obowiązują w obszarze objętym ochroną konserwatorską i zamiast odbudowy parku wg przedwojennej dokumentacji, dążył Pan do częściowej wycinki drzew i naruszenia zabytkowego charakteru tego terenu. Nie proponował Pan odbudowy parku w dawnym stylu, wg zachowanej dokumentacji i zdjęć, czym naruszył Pan obowiązujące zasady prowadzenia tego typu prac na obszarach objętych ochroną konserwatorską.

Domaga się Pan zbierania podpisów już na samym etapie składania propozycji- czyli domaga się Pan by ktoś zapłacił ok. 100-200 PLN za samą przyjemność zgłoszenia zadania. Zbieranie podpisów nie jest bezpłatne, pochłania czas który ma swoją wartość finansową. Odnoszę wrażenie że Pańskie odpowiedzi przekonują mnie by poprzenosić działalność gospodarczą poza teren na którym sprawuje Pan swoje rządy. Proszę o  odpowiedź czy Pana urząd zwróci wpłacone podatki, czy też mam wystąpić o to do właściwego sądu, wskazując inny JST jako beneficjenta. Ostrzegam że jako grupa osób możemy wystąpić z pozwem zbiorowym przeciwko Urzędowi Miasta o zwrot podatków.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam Fularz
Dolina Zielona 24a, Zielona Góra

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta