Zielona Góra,

czwartek, 27 czerwca 2019

Do władz miasta Zielona Góra- wezwanie przedsądowe o zwrot wpłaconych podatków

do UM Zielona Góra
Prezydent Miasta


dot.
DP-RR-RP.152.1.2019
RISS 4504171

WEZWANIE PRZEDSĄDOWE

Proszę uprzejmie o informację czy w związku z rzekomym "brakiem" środków finansowych na realizację zadań z zakresu infr. sportowej o które proszę w petycjach, władze miasta zwrócą środki które wpłaciłem w formie podatków CIT, PIT etc? 

Proszę o odpowiedź na to pytanie: skoro płacę podatki i domagam się ich wykorzystania na cele które wskazuję- nie tylko mogę ich nie wpłacać tych podatków na terenie tejże jurysdykcji, ale też zażądać ich zwrotu wstecz- wraz z odsetkami. Czy Pan, skoro podpisał się Pan pod kolejną odmowną odpowiedzią, zwróci mi podatki które wpłaciłem?

Ostrzegam że chcę domagać się zwrotu podatków wpłaconych do kasy UM oraz pośrednio (poprzez udział samorządów w dochodach CIT, PIT) i kwota ta może mieć formę 7-miocyfrową wg moich pobieżnych szacunków. Pan odpisał negatywnie na moje wnioski i postulaty, wobec czego uważam że mam prawo zażądać zwrotu podatków w części przynależnej UM Zielona Góra, w tym za okres wsteczny, np. całej poprzedniej dekady.

Proponuje Pan składanie wniosków do budżetu obywatelskiego. Ale przecież nikt z osób które znam, nie ufa w Pana budżet obywatelski. Projekty które wygrały sprzed 3 lat jeszcze nie są zrealizowane, te które wygrały. Pan sobie pozwala zmieniać opisy zadań zgłaszanych do BO, dodawać jakieś negatywne komentarze, jak np. do pomysłu sadzenia drzew wzdłuż ulic. W tym "konkursie" BO aktywny udział biorą sami organizatorzy. Jakby się Pan czuł gdyby to samo zadanie- gdy Pan je zgłasza- nie wygrało, a gdy identyczne zadanie zgłasza pracownik Urzędu Miejskiego- wygrało natychmiast? Jaka jest wiarygodność komisji zliczającej głosy, skoro przeglądając zwycięskie zadania z Zielonej Góry i Gorzowa- ma się wrażenie różnic tak drastycznych że aż statystycznie niewytłumaczalnych? Poprzednio odrzucano mi zadania z tego Budżetu Obywatelskiego, co odebrałem jako dyskryminację. 

Jaką infrastrukturę Pan oferuje? Załóżmy że chcę jechać na hulajnodze przez miasto- to po krótki m czasie by się ona rozleciała na tych ruinach chodników, jak mi obecnie. Według Pana, w tym Budżecie Obywatelskim, ludzie mają zbierać podpisy pod naprawą chodników które wyglądają gorzej niż w Paragwaju? Albo zbierać podpisy pod naprawą nawierzchni w zdezelowanym skateparku? Pana zachowanie jest bezczelne- to są zadania które samorząd winien wykonać bez niczyich próśb czy wniosków. Tak samo jest z parkiem do parkuru. W innych miastach taka infrastruktura po prostu jest. Tak samo jak wakeparki, pumptracki- by nie patrzeć daleko- 6 pumtracków zbudowano w Nowej Soli, oraz działa tam spory wakepark. Ktoś na to zbierał podpisy? Jeszcze raz podkreślę- Pana zachowanie jest bezczelne. 

Sam Pan mnie zresztą okłamał w sprawie stoku narciarskiego- zgłosiłem to zadanie do Budżetu Obywatelskiego kilka lat temu i Pan zadzwonił, by uzyskać moją zgodę na wykreślenie tego zadania, twierdząc że je Pan zrealizuje. Po czym naruszył Pan warunki jakie obowiązują w obszarze objętym ochroną konserwatorską i zamiast odbudowy parku wg przedwojennej dokumentacji, dążył Pan do częściowej wycinki drzew i naruszenia zabytkowego charakteru tego terenu. Nie proponował Pan odbudowy parku w dawnym stylu, wg zachowanej dokumentacji i zdjęć, czym naruszył Pan obowiązujące zasady prowadzenia tego typu prac na obszarach objętych ochroną konserwatorską.

Domaga się Pan zbierania podpisów już na samym etapie składania propozycji- czyli domaga się Pan by ktoś zapłacił ok. 100-200 PLN za samą przyjemność zgłoszenia zadania. Zbieranie podpisów nie jest bezpłatne, pochłania czas który ma swoją wartość finansową. Odnoszę wrażenie że Pańskie odpowiedzi przekonują mnie by poprzenosić działalność gospodarczą poza teren na którym sprawuje Pan swoje rządy. Proszę o  odpowiedź czy Pana urząd zwróci wpłacone podatki, czy też mam wystąpić o to do właściwego sądu, wskazując inny JST jako beneficjenta. Ostrzegam że jako grupa osób możemy wystąpić z pozwem zbiorowym przeciwko Urzędowi Miasta o zwrot podatków.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam Fularz
Dolina Zielona 24a, Zielona Góra

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta