Zielona Góra,

wtorek, 28 maja 2019

WNIOSEK do Radnych Miasta o dom kultury w centrum miastaDo Radnych Miasta


WNIOSEK

Według badania ankietowego zamieszczonego w pracy dyplomowej inżynierskiej pani Gabrieli Malanowskiej na kierunku architektura na Uniw. Zielonogórskim w roku akademickim 2018/2019- aż 57 procent ankietowanych mieszkańców uważa że w mieście brakuje ośrodka kultury. 22,2 % mieszkańców nie uważa że brakuje takiego ośrodka kultury a 20,8 % nie ma zdania. 

Kobieta ta w swojej pracy proponowała budowę takiego ośrodka w tym mieście.

W Toruniu już któryś raz z rzędu byłem na warsztatach w domu kultury. Czy wg władz miasta w Zielonej Górze nie powinien powstać dom kultury w centrum miasta? ZOK nie jest niczym podobnym do typowego domu kultury - wg mojej wiedzy niemal nie przesiadują w nim osoby młodsze, nie jest to też miejsce spotkań osób młodszych etc. W ciągu ostatniej dekady w ZOK byłem może 3 razy z czego raz pożyczaliśmy łopatę przy sprzątaniu dawnego parku miejskiego Stadtpark. W sali Hydrozagadka byłem dopiero 10 lat po jej otwarciu ponieważ oferta ZOK jest IMHO ofertą dla seniorów.

Wzorem Torunia proponuję wykorzystanie jakiejś starej, zniszczonej starej kamienicy dla ulokowania takiego domu kultury. Renowacja nie jest konieczna-w Toruniu dom kultury jest stary i obdrapany- ale jest. Warto aby taki obiekt powstał względnie szybko i aby stanowił konkurencję dla ZOK i miał osobne struktury zarządcze będąc odrębym i niezależnym wobec ZOK które z racji oferty należy uznać w mojej ocenie jednoznacznie za dom seniora. 

Mam ponad 40 lat i ZOK uważam za ofertę dla osób w wieku senioralnym. Uważam że w mieście tej wielkości winien istnieć jakiś dom kultury. Dom Seniora o nazwie ZOK tej funkcji nie spełnia w odniesieniu do osób poniżej wieku ok. 50 lat i jest to moja ocena jego oferty jako wydawcy prasy w tym regionie i redaktora działu "sztuka" - w którym zamieszczam program wydarzeń o sztuce w tym mieście.

Pozdrawiam
Adam Fularz


--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta