Zielona Góra,

poniedziałek, 13 maja 2019

UM- odpowiedź na pytanie o strefę pieszą

Do UM
A z jakiego powodu wprowadzenie strefy pieszej wokół konkatedry nie jest aktualnie rozważane? W wielu miastach likwiduje się wjazdy z ulicy na teren posesji tak aby mieszkańcy rezygnowali z podróży samochodem po mieście. Dlaczego nie zlikwidować ruchu na tychże ulicach z pozostawieniem dojazdu dla osób niepełnosprawnych? Kto pokryje koszty utraconych korzyści powstałe poprzez zamianę części starego miasta- w zwykły slums z ruchem samochodów osobowych? Proszę o wskazanie z imienia i nazwiska tych osób.
Pozdrawiam

On Sat, May 11, 2019 at 9:45 AM Maria Pięta <M.Pieta na serwerze um.zielona-gora.pl> wrote:
Zielona Góra, 11 maja 2019 r.
 
Pan
Adam Fularz
 
Przekazuję stanowisko  Departamentu Zarządzania Drogami:
 
Obszar ulic, o którym mowa w Pana zapytaniu jest objęty zakazem ruchu pojazdów (zgodnie z zarządzeniem określającym rejon "Deptaka": http://bip.zielonagora.pl/akty/0/6239/w_sprawie_wjazdu_w_strefe_objeta_zakazem_ruchu_na_terenie__E2_80_9DDeptaka_E2_80_9D/)
 
Plac Księdza Biskupa Wilhelma Pluty wokół konkatedry nie należy do Miasta, lecz jest we władaniu diecezji. Całkowita eliminacja ruch pojazdów z omawianych ulic, zważywszy na lokalizację obiektów usługowych oraz mieszkańców kamienic w rejonie Starego Rynku, nie jest aktualnie rozważana.
 
 
Pozdrawiam
Maria Pięta

  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta