Zielona Góra,

wtorek, 23 kwietnia 2019

Czy Trasą Północną i łącznikiem z obwodnicą S3 pomkną autobusy MZK? Władze miasta mówią "nie"


Redakcja otrzymała odpowiedź władz miasta na postulat uruchomienia autobusów pospiesznych z os. Pomorskiego do północnych dzielnic miasta:

(..) Nie przewidujemy na dzień dzisiejszy  uruchamiania linii autobusowych obwodnicą. Z pewnością przejazd pozwoliłby na szybsze dotarcie z Os. Pomorskiego do ul. Sulechowskiej czy Trasy Północnej (ale już nie szybsze do centrum), jednak z naszych obserwacji wynika, że pasażerów podróżujących w tych relacjach nie jest zbyt wielu. Przejazd przez obszar nie zamieszkany na którym nie będzie przystanków z pewnością nie będzie cieszył się zbyt dużą popularnością, a będzie wymagał zaangażowania dodatkowych pojazdów i kierowców oraz spowoduje wzrost kosztów.
 
Pozdrawiam
Maria Pięta

 
Odpowiedź redakcji:

Szanowna Pani,
Zechcę zwrócić uwagę że jest to stanowisko monopolisty. Z teorii ekonomicznej wynika że monopole się rozbija. Nie wiem jaki sens ma pytanie monopolisty o zmianę polityki monopolistycznej. Zwykle się to robi poprzez demonopolizację rynku.

Swoją petycję wysłałem do Rady Miasta, nie żaś do monopolisty. Dlaczego otrzymuję odpowiedź od monopolu? Gdzie jest organizator przewozów?
Pozdrawiam

Ponowny list:

Czy mogę prosić o odpowiedź organizatora przewozów?

Jaki sens ma przesyłanie stanowiska monopolisty na danym rynku? Nie widziałem sensu w pytaniu monopolisty o zmianę polityki monopolistycznej.
Pozdrawiam

Odpowiedź UM

Zielona Góra, 23 kwietnia 2019 r.
 
Pan
Adam Fularz
 
Informuję, że Zakład Komunikacji Miejskiej w Zielonej Górze jest zakładem budżetowym Miasta Zielona Góra. Wykonuje swoje zadania - organizacja komunikacji miejskiej - w imieniu Miasta, dlatego stanowisko Zakładu przedstawione w odpowiedzi z dnia 5 kwietnia 2019 r. jest także stanowiskiem Miasta.
 
Pozdrawiam
Maria Pięta

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta