Zielona Góra,

sobota, 9 marca 2019

Pytanie do Radnych: nowa droga dla autobusów linii 30


Temat: Pytanie do Radnych: nowa droga dla autobusów linii 30Pytanie do Radnych

Czy Radni dzielnicy Nowe Miasto lub radni miejscy m. Ziel. Góra zamierzają zwrócić się do UM ZG z wnioskiem aby wykonano ok. 650 metrów drogi na przykład przez działki 138/3 oraz 137/7 wraz z tymczasową pętlą, tak aby autobusy linii 30 dojeżdżały z pętli Ługowo do proponowanej tymczasowej pętli przystanku kolejowego " Zielona Góra Nowy Kisielin"? Dzisiaj przejeżdżałem tam koleją i nikt nie wysiadł ani nie wsiadł. Doprowadzenie linii komunikacji miejskiej na tak krótkim odcinku jest możliwe poprzez budowę drogi z szutru z uwagi na bardzo mały ruch.

Wykonanie 650 metrów drogi z szutru/ żwiru nie jest specjalnie kosztowne a znacznie usprawni podróże koleją dla mieszkających w południowej cześci miasta, zwłaszcza dla dzielnic Sucha, Racula, Ługowo, Drzonków. Podniosłoby też potoki pasażerskie w linii 30 na odcinku do Ługowa.

Wymaga ta inwestycja wycięcia fragmentu lasu i wywłaszczenia terenu od Lasów Państwowych (pas ziemi o długości kilkuset metrów, wraz z miejscem na pętlę przy przystanku kolei).  Proszę o rozważenie tej propozycji bo jest to bardzo niewielka ale bardzo funkcjonalna zmiana jakościowa w dostępie do transportu publicznego dla mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto.

Pozdrawiam,

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta