Zielona Góra,

sobota, 9 marca 2019

Petycja o wprowadzenie komunikacji zbiorowej do wewnątrz osiedla Dolina Zielonado UM Ziel. Góra

Petycja o wprowadzenie komunikacji zbiorowej do wewnątrz osiedla Dolina Zielona 

Szanowni Państwo,

Z uwagi na niedawno zakończoną przebudowę układu torowego jak i przejazdu kolejowego ponawiam petycję w związku ze zmianą warunków prowadzenia komunikacji zbiorowej. 
W sierpniu 2015 r. MZK odpowiadało na postulat:
pisząc:

- Część autobusów z Dworca PKP mogłaby przez ul. Bema dojeżdżać na os. Dolina Zielona i mieć pętlę uliczną np. na osiedlu MCS.

 

Przejazd kolejowy na ul. Bema jest zamykany dość często - poza przejeżdżającymi pociągami osobowymi do Wrocławia, Głogowa i Nowej Soli oraz licznymi pociągami  towarowymi  odbywają się tam również manewry różnych składów na stacji Zielona Góra. 


To już się zupełnie zmieniło i nie ma tutaj manewrów pociągów. Ruch samochodowy znacznie wzrósł, do tego stopnia że w godzinach porannych korki przed przejazdem sięgają prawie do warsztatów szkolnych na ul. Dolina Zielona. 

Przejeżdżają pociągi ale to nie powód by nie wprowadzić komunikacji autobusowej przez przejazd kolei.


Jezdnia ulicy Czubińskiego jest zbyt wąska i nie pozwala na bezkolizyjne minięcie się dwóch większych pojazdów, natomiast samo skrzyżowanie z ul. Dolina Zielona ma  ograniczoną widoczność. 


Szanowni Państwo, Jezdnia ulicy Czubińskiego ma standardową szerokość i na tego typu jezdniach w innych miastach kursują autobusy komunikacji miejskiej. Skrzyżowanie z ul. Dolina Zielona nie ma ograniczonej widoczności a jeśli tak Państwo uważają to proszę wnioskować o zamontowanie tu lustra.


Promień dojścia do przystanków Dolina Zielona z tej części osiedla, która jest najbardziej zaludniona nie przekracza 500 metrów. Z przystanków "Dolina Zielona" przy ulicy Sulechowskiej w dni robocze realizowanych jest w ciągu godziny  10 kursów autobusów linii: 1,5,17,21,30 i 44.


Szanowni Państwo,

Tutaj leży pies pogrzebany. Państwo mniemają że ktoś będzie "dochodził.". Nie. Państwo są chyba cofnięci w czasie, albo wg mojej oceny nie nadążyli za zmianami. Ludzie nie mają już czasu aby "dochodzić". Jadą samochodem. 

Na tym osiedlu znajduje się przystanek "Dolina Zielona" z którego, wg mojej oceny po prawie 4 dekadach odkąd tu mieszkam (z przerwami), niemalże nikt z domostw dalej oddalonych od sieci MZK- nie korzysta. 

Znajduje się on całkowicie na uboczu osiedla, przy drodze owo osiedle omijającej. Komunikacja zbiorowa na całym tym - dośc dużym osiedlu, (os. MCS i os. Dolina Zielona) ma całkowicie marginalne znaczenie, sądzę że obsługuje jakiś promil podróży. Prawie nikt kto mieszka dalej od tego przystanku, nie korzysta z komunikacji, bo np. autobusy na drodze do centrum wykonywały pętlę pod wiaduktem (ulicą Staszica i Bema) i jechały zbyt długo, albo z powodu lokalizacji przystanku. Sam mieszkam tutaj prawie 4 dekady, ale z tego przystanku skorzystałem może z 50-60 razy w całym swoim życiu (od kilku lat nie posiadając własnego samochodu).

To już nie te czasy, gdzie klient miał "dojść" pół kilometra. Państwo zatrzymali się chyba w poprzednim ustroju- z całym szacunkiem, ale Państwa sieć komunikacyjna chyba o tym dobitnie świadczy. 

Wnoszę petycję o skierowanie części autobusów z pętli Dworzec PKS na to osiedle, tworząc jednokierunkową pętlę uliczną ul. Bema- Czubińskiego- Dolina Zielona- M.Curie-Skłodowskiej- Sulechowska. Część ulic mogłaby być zamieniona na jednokierunkowe, np. łącznik M. Skłodowskiej- Dolina Zielona, gdzie można też ograniczyć parkowanie po obu stronach jezdni, by pomieścić autobusy. Proponuję przystanki- Dworzwc pkp tunel- przy biurowcu Zastalu, ul. Bema róg Dzikiej, Dolina Zielona/Czubińskiego, Skłodowskiej - sklep Lewiatan. 

Jak sądzę, przybliży to komunikację mieszkańcom. 

Mogliby Państwo przynajmniej spróbować i takie kursy uruchomić na próbę z częstotliwością co 30 minut.


Inne warianty trasy przez osiedle to: jednokierunkowa pętla uliczna ul. Bema- Zagłoby- Żabia- M.Curie-Skłodowskiej- Sulechowska.--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta