Zielona Góra,

czwartek, 7 lutego 2019

Wypowiedź Anity Kucharskiej-Dziedzic po autoryzacji


Temat: Wypowiedź Anity Kucharskiej-Dziedzic z wtorku 5 lutego -konwencja wyborcza partii Wiosna

Jesteśmy wykluczeni komunikacyjne. Z tego województwa wyjeżdża się raz a dobrze - mówiła A. Kucharska-Dziedzic. Chiałaby żeby dało się dojechać z małych miast do dużych. 

"Mamy dwa razy więcej samochodów niż w Nowym Jorku czy prawie dwa razy tyle co w Berlinie. Ponieważ bez samochodu nie dojedzie się do pracy czy nie odstawi się dzieci do szkoły"-mówi A. Podaje przykład marnotrawstwa jakim jest rzekomo obwodnica a w istocie trasa średnicowa przez południe miasta.

"Zielona Góra i Gorzów przez ostatnie 10 lat wydawały najmniej na inwestycje prorozwojowe w Polsce. Zielona Góra w zeszły piątek była miastem z 3. największym smogiem w Polsce. Heloł-mamy 3. dekadę XXI wieku a my marzymy o kopalni odkrywkowej. Gdybyśmy wydali pieniądze na transport publiczny to nie mielibyśmy do czynienia z zakorkowanymi Gorzowem czy Zieloną Górą."- powiedziała polityczka.

 "250 tysięcy miejsc w żłobkach w 4 lata."- obiecywała. "Nikt za nas nie zmieni kraju czy nikt za nas nie zmieni naszego miasta. Tworzymy nowe państwo"- twierdziła.

"Anita anita"- skandowała część obecnych.

"Za każdym razem przez ostatnie 20  lat nie było czasu i miejsca na prawa kobiet. Zeby odsunąć PiS od władzy należy mówić o prawach kobiet. Tu jest Polska, to są Polacy i to oni zmienią ten kraj. Polki muszą mieć dokładnie takie same prawa jak Europejki. "-mówiła.

"Równe prawa"-skandowała część obecnych.
 Anita tłumaczy że wstąpiła do partii ponieważ wie że tym razem nikt nie sprzeda praw kobiet. 

Opr. A. Fularz na podst. wypowiedzi w budynku teatru w dawnej Stadthalle w Zielonej Górze --
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta