Zielona Góra,

niedziela, 17 lutego 2019

UMWL o sporcie młodych pokoleń w woj. lubuskim

PytanieCzy władze województwa nie dostrzegają że młodzi ludzie uprawiają inne rodzaje sportu i nastąpiły znaczne zmiany? Dzisiaj młodzi ludzie uprawiają różne inne sporty niż kiedyś: freestyle snowboarding, capoeirę, downhill riding, freestyle wakeboarding, landkiting, pump track, bmx, fourcross, dual- tor do jazdy rowerem po hopach- co jest niesamowitą adrenaliną dla zawodników we dwóch ścigających się na trasie typu dirt na dualowych rowerach.

Czy nie mają Państwo w planach budowę np.toru do dualu czy pumptracku albo zbiornika wodnego sztucznego do wakeparku w Drzonkowie? Budowy dużego skateparku na skalę wojewódzką?  Ogłoszenia jakiegoś konkursu ma eventy organizowane tylko dla takich dyscyplin? Za mistrzostwa w takich sportach zwykle płacą sami sportowcy.

ODPOWIEDZI

Witam Panie Adamie, dziękuję za pytanie, uzupełnione własnymi spostrzeżeniami.

W odpowiedzi spieszę powiadomić, że obecnie Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na promocję Województwa Lubuskiego poprzez sport. Nabór wniosków zakończył się 7 lutego. Do urzędu marszałkowskiegowpłynęła rekordowa liczba 49 ofert od stowarzyszeń i klubów sportowych. 

Całkowita pula dofinansowania w konkursie wynosi 200 tys. zł. Departament Przedsiębiorczości i Strategii Marki, oprócz przeprowadzenia konkursu na promocję poprzez sport, co roku wspiera najważniejsze imprezy sportowe w regionie i w kraju. W ostatnich dwóch latach były to m.in.: obchody 70-lecia sportu żużlowego w Zielonej Górze i mecz towarzyski Polska - Reszta Świata w Zielonej Górze, III Międzynarodowy Turniej Koszykówki organizowany przez SKM Zastal Zielona Góra, turniej tańca Tancbuda Challenge, żużlowy XV Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie, Memoriał Rycerzy Speedway'a w Zielonej Górze, Narodowy Dzień Tenisa na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, Speedway Grand Prix i Moto Racing Show w Gorzowie, Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet w tenisie Fed Cup by BNP Paribas w Zielonej Górze, a wcześniej m.in. siatkarski memoriał Huberta Wagnera czy World Grand Prix siatkarek. Wynika to z wniosków składanych przez organizatorów. Gdyby wpłynęły wnioski od organizatorów takich dyscyplin, o jakich Pan wzmiankuje w swoich pytaniach, to również podlegałyby one rozpatrzeniu.

Natomiast, jeśli chodzi o inwestycje infrastrukturalne w zakresie sportu, to zapewne Pan wie, że województwo realizuje to zadanie poprzez swoją jednostkę podległą - Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Ponadto w ubiegłych latach województwo finansowało wraz z gminami woj. lubuskiego budowy boisk do piłki siatkowej (tzw. Lubusików), a także modernizację kąpielisk wodnych.

Pozdrawiam,

 

Michał Iwanowski

Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta