Zielona Góra,

wtorek, 5 lutego 2019

Skrót programu gospodarczego partii Wiosna wg konwencji w teatrze miejskiem m. Zielona Góra.

Na konwencji ruchu czy też partii "Wiosna" jakaś kobieta odczytała ürpgram gospodarczy tego ruchu. Oto co zanotowałem:

"Chcemy partnerskich relacji miedzy władzą a państwem. 96 % firm to małe firmy i przedsiębiorstwa. Po 1 roku upada ich 1/3, po 3 lub 5 latach-70 procent (nie dosłyszałem czy po 3 latach czy po 5-ciu).

W 3/4 kontrolowanych gmin nie ma zadnych komorek wsparcia dla przedsiebiorców działających na ich terenie. Polska musi wykorzystać potencjał swoich przedsiębiorców (chodziło chyba o ten potencjał także poza wielkimi ośrodkami).

57 procent wszystkich startupów dziala w 6 największych miastach, 3/4 startupów działa w 9 największych ośrodkach.

Zbudujemy inkubator startupów w każdej gminie. Oznacza to więcej miejsc pracy. Czas byśmy wykorzystali potencjał. Druk 3d, sztuczna inteligencja, mobilność. Wprowadzimy program wsparcia inowacji. Panstwo bedzie przejmowac polowe ryzyka w inwestycjach innowacynych na kwote ok. 3 miliardow zlotych rocznie w Polsce. W zamian panstwo bedzie uczestniczyc w 10-15 procentach zyskow z inwestycji. Wprowadzimy rozliczanie przez internet. Zlikwiduke sie uporczywe kontrole w firmach. Zastapia je kontrole internetowe. Jedna trzecia pracodawcow rezygnuje z zawierania nowych kontraktow z powodu braku rąk do pracy. Uproszczone zostanie zatrudnianie obcokrajowcow a zezwolenia beda automatycznie przedluzane. 

Wykorzystajmy wreszcie potencjal jaki drzemie w naszych przedsiebiorcach i pracownikach(..)Nareszcie zmiana, nareszcie wiosna."

Publiczność w tej chwili skanduje wiosna-wiosna. Kochani ale na razie to jest przedwiośnie-ripostuje R. Boedroń i mówi że jest prostym chłopakiem z Krosna który miał marzenia.

Opr. A. Fularz na podst. wypowiedzi ze sceny. 


--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta