Zielona Góra,

czwartek, 14 lutego 2019

Lubuski rekord smogu dzisiaj padł w mieście Żary

Jako osoba potrafiąca oflakologicznie i wizualne ocenić skalę smogu, oceniam dzisiejszy poziom smogu w centrum miasta Żary na rekordowy w skali województwa lubuskiego. Czegoś takiego jeszcze w woj. lubuskim nie widziałem.

Bez wątpienia dzisiejszy smog z Żar był rekordowy w skali województwa mimo że wyświetlacz na urzędzie miejskim- ratuszu na rynku miasta Żary o godz. 18.05 wskazywał rzekomy poziom pyłu zawieszonego PM 10 jako 18 czyli znacznie poniżej normy. 

W mojej ocenie nie ma wątpliwości że wskazania tego wyświetlacza były oszustwem, najprawdopodobniej celowym. Widoczność obiektów w oddali była mocno utrudniona z powodu chmur smogowych na ul. Śródmiejskiej czy na żarskim deptaku. 

Miejscowa ludność podaje wskazania tego wyświetlacza na ratuszu jako dowód jawnego fałszerstwa i oszustwa ponieważ są one drastycznie sprzeczne z efektami wizualnymi takimi jak utrudniona widoczność czy występowanie zapachu dymu.

Opr. A. Fularz na podst. własnej analizy oflakologicznej oraz analizy składu powietrza zmysłem zapachu. Dokonałem także odczytu tablicy ze wskazaniem PM10 na ratuszu. Od mieszkańców w liczbie 2 osób usłyszałem wątpliwości co do wiarygodności pomiarów. Jedna osoba dodała że urządzenie pomiarowe celowo przestawiono w miejsce bez smogu by zafałszować wskazania w sposób celowy.


--
-------
Merkuriusz Polski
Www.merkuriusz.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta