Zielona Góra,

niedziela, 20 stycznia 2019

Odpowiedź na pytanie o kolej do Zielonej Góry- do PKP Intercity---------- Forwarded message ----------
From: Rzecznik <rzecznik na intercity.pl>
Date: Friday, January 18, 2019
Subject: pytanie o kolej do Zielonej Góry- do PKP IntercityDzień dobry,

pociąg TLK Zielonogórzanin został zastąpiony w nowym rocznym rozkładzie jazdy pociągiem TLK Gombrowicz, który odjeżdża około godziny 20:00 z Warszawy i kończy bieg w Poznaniu. Zmiana ta spowodowana jest koniecznością dostosowania siatki połączeń do remontów prowadzonych przez PKP PLK. Od 1 lutego 2019 roku na odcinku Sulechów – Zbąszynek zaplanowana była całkowita przerwa w ruchu pociągów. Jednakże zarządca infrastruktury przesunął ten termin na 1 września br. W efekcie planowana przerwa w ruchu przez większość czasu obowiązywania nowego rozkładu jazdy nie będzie miała miejsca. Jednak z uwagi na zbyt późny termin wprowadzenia tej zmiany, PKP Intercity nie miało już możliwości wprowadzenia modyfikacji do oferty dla mieszkańców Zielonej Góry.

 

PKP Intercity, by ułatwić pasażerom podróżowanie, wydłużyło do Zielonej Góry pociąg IC Konopnicka, obsługiwany nowoczesnym i komfortowym ED161. Z uwagi na wczesny wyjazd z Warszawy wskazanego pociągu (14:50 z Dworca Centralnego) PKP Intercity wystąpiło także do PKP PLK z wnioskiem o uruchomienie łącznika z Poznania do Zielonej Góry od pociągu TLK Gombrowicz rel. Warszawa Wsch. – Poznań Gł. (ze zmianą odjazdu z Warszawy Centralnej około godz. 19:00) oraz uruchomienie nocnego łącznika z Zielonej Góry do Poznania z przełączeniem na pociąg TLK Uznam rel. Świnoujście – Warszawa Wsch., zapewniającego dojazd do stolicy na godz. 7. Zmiany te zostały zaproponowane do wdrożenia od dnia 10 marca 2019 r. w ramach kolejnej organizacji zamknięciowej do 8 czerwca 2019 r. Obecnie PKP IC oczekuje na realizację tej propozycji przez PKP PLK S.A.

 

Jest to rozwiązanie tymczasowe. Natomiast w ramach korekty rozkładu jazdy od dnia 09 czerwca br. PKP IC wystąpiło z wnioskiem do PKP PLK o przywrócenie pociągu TLK Zielonogórzanin rel. Warszawa Wsch. – Zielona Góra – Warszawa Wsch. z wyjazdem z Warszawy około godz. 19 i przyjazdem do Warszawy około godz. 11.

 

Pozdrawiam

Anna Zakrzewska

 

Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.
Aleje Jerozolimskie 142A

02-305 Warszawa
(..)


Od: Adam 
Wysłano: 20 grudnia 2018 
Do: Rzecznik
Temat: pytanie o kolej do Zielonej Góry- do PKP Intercity

do PKP Intercity

Co sądzi PKP Intercity o propozycji aby po godz. 15 kursowa pociąg pasażerski ze stolicy kraju do miasta Zielona Góra? Czy wg PKP IC jest to sensowne? Zielona Góra generuje taki sam ruch pasażerów jak niewielkie miasto Żmigród-o ile pamiętam te dane. 
Adam Fularz
www.zielonogorska.pl
 
P.S.

Przesyłam w załączeniu - dokument UM projekt apelu Rady Miasta Zielona Góra w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych.
 
PKP IC S.A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta