Zielona Góra,

piątek, 23 listopada 2018

Pytanie o lampy - ul. Podgórna

Pytanie:
Czy lampy na ul. Podgórnej wyłącza czujnik zmierzchu czy zegar? Opowiadano mi jak o godz. 6.55 nagle zgasło swiatło latarń na ul. Podgórnej i piesi na przejściach dla pieszych aż stanęli bo nie było ich widać już na jezdni. (...)

Odpowiedź:

Dzień dobry,
 

Uprzejmie informujemy, że na terenie Miasta Zielona Góra oświetlenie uliczne sterowane jest (włączane i wyłączane) Cyfrowymi Programatorami Astronomicznymi tzw. "zegarami astronomicznymi". Godziny włączania i wyłączania ustalane są przez producenta zegarów na podstawie danych z tablicy wschodów i zachodów słońca oraz poprawek wprowadzonych przez użytkownika dla strefy właściwej dla położenia geograficznego Miasta Zielona Góra.

Nadmieniamy, że z każdym kolejnym dniem w tej części pory roku oświetlenie włączane jest szybciej w ciągu dnia (z uwagi na zapadający zmierzch), z jednoczesnym automatycznym wydłużaniem jego pracy w godzinach porannych.

Przypominamy również, że zgodnie z Art. 19. 1. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym -kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

_________________________________
Pozdrawiam
Tomasz Śmiejczak
Departamet Inwestycji i Zarządzania Drogami 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta