piątek, 26 października 2018

Komunikat prasowy: Startup Weekend dzisiaj w Zielonej Górze

W ten weekend w Zielonej Gorze i Nowej Soli odbędzie się pierwszy w historii regionu Startup Weekend. 

Dotąd wydarzenie odbyło się w 1000 miastach na całym świecie, w 135 krajach. Wzięło w nich udział około ćwierć miliona osób. Do tego grona dołącza właśnie Zielona Góra i Nowa Sól.

Wydarzenie polega na 54-godzinnym maratonie, podczas którego grupy entuzjastów nowych rozwiązań, deweloperów, menedżerów biznesu, guru marketingu, grafików i kreatywnych ludzi opracowują swoje pomysły na biznes. Tworzą zespoły wokół swoich idei, dzielą się doświadczeniem, budują zespoły projektowe, tworzą prototypy rozwiązań i na końcu je prezentują przed jury. Ta wybiera zwycięzców. Zwycięzcy otrzymają nagrodę voucher o wartości 40 000 zł na usługi inkubacji i akceleracji w ramach Programu Inkubator. Usługi świadczyć będą doświadczeni coachowie i mentorzy, a ich celem będzie wsparcie zwycięskiej drużyny we wprowadzeniu produktu na rynek.  

Patronatem wydarzenia jest Techstars oraz Google. Wydarzenie prowadzone  i organizowane jest w województwie lubuskim przez doświadczony menadżerów, którzy podobne wydarzenia prowadzą na zachodzie Europy.  

- Impreza rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy uczestnicy przedstawiają swój pomysł. Uczestnicy którzy przyszli bez pomysłu mogą przyłączyć się do innych. Następnie tworzą zespoły wokół najlepszych pomysłów i spędzają resztę weekendu na walidacji i budowaniu koncepcji. Wspomagani są lokalnymi liderami i mentorami. W niedzielę wieczorem jury wyłania najlepszy model biznesowy – tłumaczy Jolanta Żukowska, główna organizatorka i inicjatorka tego wydarzenia. Dzięki wsparciom wielu lubuskim firmom wydarzenie możne odbyć się w takim zakresie, gdyż jest to event pro bono. Ma na celu wspierać lokalna przedsiębiorczość. Bardzo się ciesze, ze udało mi się pozyskać takie wsparcie w regionie.

W piątek i niedzielę wydarzenie odbywa się w siedzibie firmy Astec w Zielonej Górze. Sobotę uczestnicy spędzą całą w Nowej Soli, w Parku Technologicznym Interior.

Na wydarzenie można zapisać się tu: https://startupweekendzielonagora.eventbrite.com

Więcej o wydarzeniu tu: http://communities.techstars.com/poland/zielona-gora-poland/startup-weekend/12663

(..)

W niedziele mozna przyjsc jako obserwator i zobaczyc rozdanie nagrod. Bilety sa dostepne tutaj. Prosze wybrac te na PITCH DAY: 

https://startupweekendzielonagora.eventbrite.com

optrzymano pocztą email od organizatora. Komunikat publikuje Adam Fularz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty